Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Ať je Máj pro srdce ráj!

V květnu, více než jindy, potřebuje tento nepárový, dutý svalový orgán červenohnědé barvy, který svými stahy zabezpečuje oběh krve, hodně lásky, radosti a „dobrého zacházení“- úcty a uznání.


Svalovina srdeční je strukturálně i funkčně mimořádná, s ničím nesrovnatelná. Příčným pruhováním se podobá svalům kosterním, neskládá se však z jednotlivých vláken svalových, ale z prostorné sítě buněk s jedním i dvěma jádry. Tato svalovina je schopna „práce“ – kontrakce i bez nervových podnětů – má vlastní automacii.

Přicházejí k ní sice nervová  vlákna vegetativní, ale ta činnost jen usměrňují zrychlením nebo zpomalením tepu..

Srdce je přepážkami rozděleno na pravé a levé a na síně a komory, S celým tělem i plícemi propojeno systémem tepen a žil, které vedou okysličenou krev  z plic přes mohutnější levou polovinu srdce do celého těla a zpět se vrací odkysličená do pravé poloviny srdce odkud je vypuzována do plic k dalšímu okysličení.

Společně s mozkem patří k největší odběratelům kyslíku v těle!!

Jak správně a plnohodnotně  bude krev sycena kyslíkem je námi ovlivnitelné stále častěji zdůrazňovaným hlubokým břišním dýcháním.

Srdeční svalovinu vyživují tepny věnčité „koronárky“, které aby srdce zůstalo zdrávo, musí zůstat průchodné.

Srdce se velice citlivě přizpůsobuje požadované námaze jak morfologicky tak funkčně.

Aktivní způsob života zlepšuje kvalitu i hmotnost srdečního svalu, snižuje tepovou frekvenci.

Psychická pohoda a vybraný jídelníček / rostlinné oleje, zelenina, jablka, vyšší podíl syrové stravy, vláknina, nepatrně živočišných tuků i méně masa, pitný režim/přispívá k optimálnímu stavu koronárních tepen – jejich neprůchodnost vede k infarktu myokardu.

Nevhodná strava s vysokým obsahem živočišných tuků ovlivňuje: tvorbu fibrinu/bílkoviny nerozpustné ve vodě/ ,shlukování krevních destiček, vznik trombů a ukládání plátů cholesterolu v cévách, které způsobí zužování až uzávěr jejich průsvitu..

Kromě potravy pro zdraví má příroda v zásobě celou škálu  rostlinek s ozdravujícím i uzdravujícím účinkem z nichž nejúčinnější jsou:

B.P.CURE kapsle obsahující mumio, bambusové výhonky a Vrcholák Arjuna /Terminalia arjuna/ jehož  kůra byla přes tři století využívána v indické medicíně jako kardiotonikum k léčbě ischemické choroby srdeční, srdečního selhání a i hypercholesterolemie. Vykazuje také antibakteriální a antimutagenní účinky.
Mezi účinné látky patří třísloviny, triterpenické saponiny (kyselina arjunová,  arjunglykosidy), flavonoidy, kyselina gallová, ellagová, fytosteroly, vápník, hořčík, zinek a měď. Flavonoidy a třísloviny působí antioxidačně a zpevňují  cévní stěny..

Bambus je zdrojem draslíku a kyseliny křemičité. Mumio posiluje srdeční sval a obnovuje proces krvetvorby.

ASYND (pískavice řecké seno) obsahuje průměrně 20-30% slizových látek, silici, saponin, trigonellin, flavonový glykosid a mnoho organicky vázaného fosforu, železa a cholin. Zlepšuje látkovou výměnu a oxidaci srdečního svalu.

SUAN HEART složení: (Pornatka kokosová, Pivoňka, Kozinec blanitý, Vítod tenkolistý, Pazvonek chloupkatý, Děhel čínský, Sáchor hlíznatý, Atraktylis velkoúborný, Jujuba.)

Posiluje srdce a mysl, příznivě působí na krvetvorbu. Napomáhá v případech neklidu, závrati, zapomnětlivosti, hučení v uších.

AWITH (Vitánie snodárná) – mysl rozjasní a srdce zahřeje.Rubrika: Aktuality