Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

…duben – O játra pečovat budem!!

Játra jsou největším orgánem dutiny břišní. Leží na pravé straně pod bránicí a jsou klíčovým orgánem metabolismu, neboť se v nich odehrává z hlavní části zpracování živin. Kromě toho, že vytvářejí některé aminové kyseliny a z nich bílkoviny/např. fibrinogen a protrombin,nutné pro srážení krve/, tvoří i glukozu a z ní glykogen.. Jsou též zásobárnou důležitých látek, jako vitamínu B12, a zadržují škodlivé látky vzniklé při přeměně tím, že je rozkládají/tak např. vzniká v játrech močovina/ nebo zneškodňují sloučením s jinými látkami.

Jsou tedy nezastupitelná při detoxikaci organismu.

Pokud jsou játra v pořádku,výrazně zvyšují sílu našeho obranného systému a zabraňují např. vzniku rakoviny  a aterosklerózy,.TČM přikládá játrům neobyčejnou důležitost a považuje jej za orgán zodpovědný za duševní a nervovou činnost i kvalitu zraku..

Játrům v detoxikační činnosti pomáhají artyčoky,zelený čaj, šťáva z mrkve i všeobecně známé či méně známé bylinky jako např. lesklokorka lesklá/houba/ či šišák bajkalský.

LESKLOKORKA LESKLÁ obsahuje kromě bílkovin steroly.alkaloidy,triterpeny,polysacharidy a významný je i obsah 16 aminokyselin,řady organických,ale i mastných kyselin např,stearové,palmitové i stopových minerálních látek  /železo, hořčík, měď, zinek, mangan, ale i významný obsah germania/.

Obsažené triterpeny léčí jaterní nedostatečnost,snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi a potlačují uvolňování histaminu.

Polysacharidy mají protinádorové účinky,podporují imunitu a zvyšují odolnost proti stresu.

Užívání tohoto „elixíru života „ uklidňuje, léčí kašel i astma, únavu i nespavost.

Snižuje negativní účinky chemoterapie i ozařování,je vhodná k léčbě chronického únavového syndromu a k podpoře imunitního systému včetně zvýšené odolnosti vůči viru HIV, při nechutenství a chronické žloutence.Houba má schopnost regulovat hladinu tuku i cukru v krvi i krevní tlak. Posiluje rovněž mozek a ledviny a užívá se při snížené sexuální výkonnosti.

ŠIŠÁK BAJKALSKÝ se v přírodní medicíně používá již 2000 let. Vysoký obsah flavonoidů regeneruje jaterní parenchym,působí protizánětlivě,příznivě ovlivňuje vnitřní krvácení i krvácení z nosu, vysoký tlak, hepatitidu. Významné jsou antiseptické účinky jak na virová onemocnění/chřipka, HIV/,tak i na mikroorganismy/plísně, zlatý stafylokok/.

Přítomnost steroidních saponinů potlačuje křeče, snižuje alergické projevy i horečku,působí žlučopudně i močopudně.

….a občas je nechejme „trochu vydechnout“ bez přemíry živočišných tuků, mléka, masa, vajec, alkoholu, cukru i léků a třeba hned 18.dubna při úplňku!Rubrika: Aktuality