Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Enzymy

Enzymy jsou další významnou skupinou látek určujících kvalitu imunitního systému. Jde o bílkoviny, které jsou schopny v malém množství výrazně urychlit průběh určité biochemické reakce v těle. Každý enzym je specializovaný a podílí se např. na metabolismu, jiný má význam pro trávení, srážlivost krve, obranu organismu proti infekci apod. Mnohé enzymy obsahují kromě bílkovinně části také koenzym, což je nebílkovinná látka nezbytná pro činnost enzymů, kterou je v mnoha případech modifikovaný vitamín C. Obě složky enzymů mají při biochemických reakcích důležité funkce: proteinová /bílkovinná/ je zodpovědná za specifičnost substrátovou , koenzymová za typ probíhající reakce.

V současnosti je z rostlinných enzymů nejznámější i nejvyužívanější panem astrologem enzym bromelin z ananasu a druhý je papain z papáji.

Původu živočišného jsou trypsin a chymotrypsin získávaný ze slinivky břišní prasat a skotu. Uvedené enzymy mají schopnost ničit ochrannou fibrinovou masku rakovinotvorných buněk a prokazatelně blokují metabolismus nádorů. Zároveň výrazně zlepšují činnost ledvin, jater, slinivky břišní a hlavně tenkého i tlustého střeva, kde omezují hnití i kvašení.Rubrika: Aktuality