Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

GUGGUL ( Commniphora mukul. Commiphora wightii)

V sanskrtu název Guggul znamená „ten, který chrání před nemocemi“. Jako vykuřovadlo uklidňuje nervy, navozuje spánek, působí proti zahlenění, kašli a pomáhá při bolestech kloubů. Jeho nasládlá vůně má lehce afrodiziakální účinky. Jedná se o pryskyřici indického stromu myrhovníku, která patří mezi nejvýznamnější vykuřovadla v Indii a Himalájích. Guggul byl používaný v indické medicíně celá staletí k léčbě artritidy, akné, zánětů, migrény, obezity a snižování cholesterolu v krvi.

Jedním z nejúčinnějších, pročišťujících fytofarmak je právě tato bylina. Zvyšuje počet bílých krvinek, obnovuje kožní buňky a odstraňuje nepotřebné nánosy a tkáně. Zlepšuje látkovou výměnu, zabraňuje stagnaci v organismu. Tento účinek se využívá při léčbě obezity, vysoké hladiny tuků v krvi i na ředění krve. Aktivní složky podílející se na snížování cholesterolu a tuku jsou tzv. Guggulsterony, konkrétně pak Guggulsterone E aGuggulsterone Z.
Dle četných studií, které probíhají již od roku 1960, prokazují Guggulsterony z tzv. hnědého extraktu mízy stromu Commiphora Mukul (Guggul) výrazné účinky pro dosažení normální hladiny lipidů (tuků) v krvi, podporují zdravý stav pokožky a optimalizují činnost štítné žlázy, což může výrazně podpořit spalování a odbourávání tuku, které vede ke snížení rizika srdečních onemocnění i mozkové mrtvice.
Detoxikační vlastnost guggulu je využívána i u onemocnění kloubů jako je revmatoidní artritida či fibromyalgie což je postižení okolních tkání kloubů – svalů a povázky (facie), kde se toxiny zadržují, vyvolávají zánětlivé změny a silnou bolest.
Guggul působí positivně při zánětlivém onemocnění onemocnění dásní a sklonům k tvorbě oparů.
V kombinaci s Triphalou je vhodný pro posílení zažívacího systému  a obtížného vyprazdňování.
Užívání  není vhodné pro těhotné, společně s paracetamolem či statiny což jsou léky na snižování hladiny cholesterolu.


Rubrika: Aktuality

Výrobky