Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

KURKUMA a RAKYTNÍKOVÝ OLEJ.

Přírodní látky z rostlin jako jsou anthokyany, revestratol, flavonoly, flavany a flavony, souhrně označované jako flavonoidy mají účinek protinádorový, antioxidační, antibakteriální, protivirový, protiplísňový i protizánětlivý.
Jsou to látky , které účinně modulují imunitní systém a mají schopnost detoxikovat a odstraňovat neurotoxické kovy.
Mimořádnou pozornost zasluhuje kurkumin. Výzkumy potvrzují jeho protinádorové, antioxidační , protizánětlivé i neuroprotektivní účinky.
Kurkumin chrání játra před toxickým poškozením, zvyšuje produkci žluči, pomáhá odbourávat tuky a snižovat cholesterol.
Jako jedna z mála látek je schopen přejít přes krevní bariéru mozku, proto je považován za možný lék na celou řadu neurologických poruch, dokonce i na Alzheimerovu nemoc, parkinsonismus a někteří badatelé se domnívají, že by mohl výrazně pomoci i při léčbě následků mrtvice. Kurkumin je velmi silný antioxidant a má výrazné protizánětlivé účinky. Prospívá i těm, kdo nemocní nejsou, protože podporuje celkovou dobrou kondici mozku.

V současnosti badatelé zkoumají další aromatickou látku kurkumy, kterou nazvali turmeron.

Ukazuje se totiž, že při jistých koncentracích dokáže navýšit růst kmenových buněk v mozku až o 80 procent (kmenové buňky jsou důležité pro schopnost regenerace a sebeuzdravovací procesy organismu). Dosavadní poznatky naznačují, že turmeron by mohl pomoci obnovit funkce mozku ztracené při neurodegenerativních onemocněních, například právě při Alzheimerově nemoci nebo při mozkové mrtvici. Vynikající je právě kombinace turmeronu s kurkuminem, která dokáže zabránit hromadění beta-amyloidů v mozku (beta-amyloidy jsou hlavní složkou takzvaných „senilních plaků“, které vznikají u pacientů s Alzheimerovou chorobou). Lidé s Alzheimerem mívají vyšší zánětlivé hladiny v mozku a kurkumin svým protizánětlivým účinkem mozek chrání.

Vypadá to, že kurkuma je možná jednou z nejužitečnějších bylin na naší planetě. Neomezuje se jen na udržování dobré kondice mozku. Účinkuje na celou škálu nemocí včetně onemocnění plic a jater, na nejrůznější neurologické a metabolické poruchy, autoimunitní onemocnění a kardiovaskulární problémy a na všechny typy zánětlivých stavů.

Pomáhá i při osteoartritidě. Studie z roku 2011 ukázala, že pacienti, kteří do svého léčebného plánu přidali 200 miligramů kurkuminu denně, zaznamenali snížení bolesti a zlepšení pohyblivosti. Dnes existují již stovky podobných studií, které prokázaly, že toto pozoruhodné koření může pomoci řešit celou škálu dalších problémů: Pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu, brání nadměrné srážlivosti krve a vzniku trombózy a infarktu, odstraňuje symptomy spojené s cukrovkou II. typu, revmatoidní artritidy a roztroušené sklerózy. Také se ukazuje, že chrání proti poškození organismu ozářením a těžkými kovy, potlačuje replikaci viru HIV a tvorbu nádorů, podporuje hojení, chrání játra a zvyšuje sekreci žluči, zabraňuje vzniku šedého zákalu a plicní fibrózy (tj. nemoci, již považuje západní medicína za nevyléčitelnou a v jejímž průběhu dochází k nahrazování plicní tkáně vazivem).

Kurkumin je rozpustný v tucích a proto pan astrolog umožnil a umocnil jeho vstřebatelnost kombinací s dalším unikátem z rostlinné říše a to rakytníkovým olejem,jehož léčivé účinky díky obsahu vitamínů a biologicky aktivních látek jsou mimořádné.

Rakytníkový olej je podstatě přírodní koncentrát provitamínu A, vitamínů E, F, K a P. Oranžovou barvu způsobuje vysoký obsah karotenoidů a karotenů. Beta-sitosterol je efektivním prostředkem prevence a léčby aterosklerózy a dystrofických procesů v myokardu.Rakytníkový olej je nezastupitelný v péči o kůži i u poruch trávicího traktu,ničí helicobakter pylori.

Působí jako biogenní stimulátor se schopností tlumit bolest stejně jako analgetika. Urychluje růst vlasů, zlepšuje stav organismu v jarním a zimním období kdy tělo trpí nedostatkem vitamínů.

Kombinací obou posílí detoxikační schopnost jater, smyslové orgány,duševní činnost i samouzdravovací schopnost našeho těla.Rubrika: Aktuality

Výrobky