Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Ledviny

Měsíc únor nás vybízí ke zvýšené pozornosti i péči o ledviny – orgán, který tvoří moč a tím zabezpečuje řadu, pro organismus nezbytných funkcí.

Ledviny jsou jedinými orgány,kterými jsou zcela odstraňovány odpadové látky vznikající při metabolismu bílkovin/zejména pokud obsahují dusík a síru/ a eliminují rovněž toxické látky přijaté zvnějšku,jsou jedinou význačnější cestou pro odstraňování prvků a sloučenin (H.OH,Na,K,Cl,SO4).

Pomáhají regulovat množství vody v organismu,míru kyselosti,koncentraci minerálů.

V klubíčkách kůry ledvin se tvoří enzym renin,který uvolňuje do krevního oběhu angiotenzin jež se podílí na řízení krevního tlaku.

Tvorbou erytropoetinu podporují vznik červených krvinek.

Všechny uvedené funkce se dají vyjádřit společným označením: zabezpečení stálé skladby tělesných tekutin homeostázy na níž závisí náš život tělesný i duševní.

Pomoci tomuto nezastupitelnému párovému orgánu naší vylučovací soustavy můžeme obzvláště v měsíci kdy je nejvíce ohrožen ( podle TČM) zvýšenou pozorností a péčí aplikací očistných kůr, dostatečným přísunem těch správných tekutin i ochranou proti prochladnutí.

KOTVIČNÍK ZEMNÍ působí močopudně,rozpouští močové kaménky,je využívaný při chorobách ledvin a močových cest.Nezanedbatelná je jeho pomoc při léčbě aterosklerózy, vysokého krevního tlaku,zlepšení krevního oběhu.Snižuje hladinu sodíku,brání zadržování tekutin v těle a vykazuje určité analgetické působení.Obsah fytosterolů pozitivně ovlivňuje rozkolísanou hormonální nerovnováhu.

Ledvinová čistící kůra za pomoci JEDLE SIBIŘSKÉ:  olej z jedle, 50g Dobromysl -50g Šalvěj, 50g Máta a 50g Sporýš.Sušené byliny se rozmělní a pijí  s medem celý týden.Přijímá se jen vegetariánská strava.7.-11.den pijete 3xdenně šálek s přidáním 5 kapek jedle sibiřské.

Ledvinová čistící kůra lněným semínkem: v poměru  1 lžičku lněného semínka na 2dcl vody.  Povařit a 2 dny pak pijete každé 2hodiny ½ sklenice  odvaru s přidáním citronové šťávy.

Z dalších bylin prospěšných  tomuto rovnováhu zajišťujícímu párovému orgánu  jsou kořen proskurníku,sadce purpurového,,hortenzie stromkovité,kořen i nať petržele a nezapomeňme ani na často nedoceňovaný celer.který vedle  vit. skupiny B, C,  draslíku, vápníku,fosforu obsahuje důležitou vlákninu.Šťáva z celeru povzbuzuje látkovou výměnu ,pomáhá při artritidě,vysokém tlaku i zvyšuje potenci.

Právě vitamín B6 a hořčík působí preventivně proti tvorbě oxalátových kamenů.Není vhodný černý čaj,kakao a čokoláda protože obsahují příliš mnoho kyseliny šťavelové.

Pamatujme také, že při nadměrné konzumaci  fosforečnanů se mohou tvořit fosforečnanové kameny. Fosforečnany jsou hojně obsaženy  v mase , těstovinách, chlebu a sycených nápojích.

Dobře známé: „Všeho s mírou“  pro dobrou funkci ledvin platí opravdu dvojnásob.

Ony se nám za to odvděčí pro nás ničím nenahraditelnou duševní rovnováhou.Rubrika: Aktuality