Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Máme se bát chlamydií?

Chlamydiové infekce postihují primárně nejčastěji dýchací a pohlavní ústrojí a v chronickém stadiu jsou příčinou mnoha komplikací.

Chlamydie jsou nepohyblivé mikroorganismy,které parazitují v buňkách(tam se dále výrazně nerozmnožují) a přetvářejí je tím, že produkují škodlivé toxiny,které vyplavují do těla.

Chlamydie mohou být stejně velké či menší než viry, a tak s nimi byly dříve i zaměňovány. Mají kulovitý tvar a v závislosti na stadiu vývojového cyklu dosahují velikosti 0,2 – 1,5 μm. Nemohou být kultivovány v bakteriálním živném médiu, pouze na buněčné kultuře.

Některými svými vlastnostmi připomínají viry, jinými naopak bakterie. Obsahují DNA i RNA a jsou více či méně citlivé na léčbu specifických antibiotik a sulfonamidů.

Chlamydie pneumonie

Jedna z nejčastějších a zároveň nejnebezpečnějších infekcí. Je to onemocnění napadající respirační (tedy dýchací) cesty. Přenáší se tak, jako spousta jiných nemocí kapénkovým přenosem (kýcháním, kašláním apod.). Nebezpečná je zejména proto, že se těžko rozpoznává. Většinou je lehce zaměnitelná s jinými infekcemi., protože má podobné symptomy jako obyčejné nachlazení, chřipka, angína či zánět průdušek aj. Vyšetření na chlamydie je finančně nákladné a zdlouhavé, proto se mnohdy odkládá do doby, kdy standardní léčba nezabírá. Je však možné, že akutní stadium přeléčením nějakými antibiotiky potlačí prvotní příznaky a nemoc přechází v mnohem komplikovanější chronické onemocnění. Z hlediska přenosu infekce, je nakažený člověk neustálou hrozbou pro ostatní.

A příznaky? Škrábání v krku, kýchání, úporný a dráždivý kašel,zimnice, pocení,bolesti hlavy, slabost a zvýšená únava,tlak či bolest v oblasti průdušek a plic

Není-li léčba včasná, radikální nebo správná, mohou se příznaky zhoršovat až po kruté bolesti a celkovou vyčerpanost.neboť chlamydie napadají buňky zevnitř, a to velmi často i imunitní buňky .

Neléčené chlamydie způsobují různé bolesti a onemocnění, např. svalů, kostry, cév, nervového systému a vnitřních orgánů. Mohou stát i za tak závažnými nemocemi, jako je astma, artritida, Alzheimerova choroba, Crohnova choroba, chronický únavový syndrom, chronická sinusitida, RS (roztroušená skleróza), zánětlivé  onemocnění střev, prostaty,bolesti svalů, kardiovaskulární onemocnění a spoustu dalších.

Chlamydie trachomatis

Přenos nákazy je možný i z matky na novorozence během porodu poševní cestou(infekce očí i dýchacích cest).Chlamydiové infekce postihují i močovopohlavní ústrojí mužů.Mnoho nositelů chlamydie trachomatis tohoto typu vůbec neví o jejich přítomnosti. Nemusí se totiž vždycky projevit. Pokud se ale chlamydie projeví, tak většinou ve formě uretritidy, tedy zánětu močové trubice. Po inkubační době, která trvá kolem dvou týdnů, se objevuje pálení trubice při močení a různé výtoky. V případě, že se infekce chlamydie dostala do konečníku, dochází k proktitidě – zánětu konečníku. U žen se infekce může projevovat zánětem děložního čípku (cervicitidou), infekce se však poměrně bujně šíří dále a zasahují i oblast pochvy, dělohy a vaječníků. Pokud nedojde k účinné léčbě, tak je zde pravděpodobnost vzniku neplodnosti a mimoděložního těhotenství.Kromě pohlavních a močových cest umějí nakazit třeba konečník. Pokud si mikroorganismus bezděky vetřeme do oka, dokáže napadnout oční spojivku a vyvolat v ní zánět nebo i vážnější problémy. Nejlepší obranou proti této chlamydii není kupodivu kondom, ale spíš to, že nebudeme střídat své sexuální partnery a na potvrzené chlamydie „platí“cílená léčba.

A co když…..nemusí vždy platit vžitý názor,že hlavní příčinou chronických onemocnění a špatného zdravotního stavu je narušené životní prostředí,chemie ve stravě,očkování,nezdravý životní styl či genetické faktory psychika a duševní kondice…může jít chronickou chlamydiovou infekci.A co na ni,když vše výše uvedené napravíme?: cizopasnou houbu lesklokorku lesklou a směsi bylinek  CHLATIP PLUS a CHLATIP MINUS obsahují unikátní recepturu bylinek posilujících imunitní systém,játra i ledviny jako hlavní detoxikační orgány…a chlamydie třeste se!!!Rubrika: Aktuality