Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

W – CORDYCEPS – Housenice čínská

Adaptogeny

Motto: “Na každou lidskou nemoc existuje někde ve světě rostlina, která je lék.“ Rudolf Steiner

jednoznačně působí jako účinná tonika a v zájmu zachování dobrého zdravotního stavu je lze užívat denně. Mohou výrazně zesílit účinnost některých moderních léčiv, včetně antibiotik, anxiolytik (proti úzkosti) antidepresiv a hypoglykemik. Adaptogeny mohou rovněž omezit a v některých případech zcela odstranit vedlejší účinky léčiv. Jsou prokazatelně bezpečné, účinné a v léčbě nejrůznějších potíží pozoruhodně všestranné.

Všechny adaptogeny působí blahodárně proti stresu, neboť mají stabilizační účinek na neuroendokrinní soustavu, v těle navozují stav nespecifické resistence. Je to stav, zvýšené odolnosti, zkvalitňující tělesnou reakci na stresovou situaci, neboť se zlepší výkonnost, posílí schopnost těla adaptovat se na stresové situace a minimalizuje se účinek stresu.

Housenice čínská – cordyceps sinensis plicní a ledvinné tonikum, imunoamfotericum.

V Tibetu je tato houba známá jako tonicum už přes padesát let.Obsahuje imunostimulační polysacharidy (galaktomanniny, kyselinu cordycepsovou), aminokyseliny, mastné kyseliny, polyamidy a ekdysterony.

Podává se pacientům trpícím potížemi  ledvinnými, srdečními a doporučuje jako prostředek na zvýšení mužské sexuální potence i na bolesti velkých kloubů.

Zdravé ledviny, spolu se slezinou a plícemi ovládají metabolismus tekutin, zajišťují zdravé pohlavní funkce, zdravé kosti i sluch. Housenice se využívá i při léčbě neplodnosti mužů i žen, impotence, častého močení, nočního pocení, závratí, zvonění v uších a únavy.Zlepšuje funkce plic, a zmírňuje symptomy chronické bronchitidy.
Účinná je též u chronického kašle s krvavými hleny a tuberkulózy.

Klinické studie potvrdily, že tato houba posiluje aerobní kapacitu a buněčné energetické rezervy, omezuje kyslíkovou spotřebu srdečního svalu, snižuje hladinu cholesterolu, omezuje poškození buněk v důsledku působení volných radikálů a normalizuje funkce imunitního systému. Housenice pomáhá v prevenci imunosuprese (stav snížené imunity) a obnovuje normální buněčnou aktivitu mikrofágů a přirozených zabíječů (NK buněk), je užitečná i lidem trpícím alergickým astmatem, sennou rýmou, Bugerovou chorobou či glomerulonefritidou (obé ledvinné onemocnění autoimunitní povahy).

Interakce s léky.

Housenice a cyklosporin?

Proběhlá studie prokázala, že organismus po transplantaci ledviny positivně zúročil podávání housenice čínské, účinku cyklosporinu nijak nebránila, naopak eliminovala jeho vedlejší neufroxický účinek.

A housenice a condylomata acuminata? Příznivě  ovlivňuje imunitní odpověď u tohoto onemocnění  a zabraňuje recidivám.

Cordyceps sinensis působí také proti růstu zhoubných nádorů a spolu se speciální léčbou vykazuje vynikající výsledky v průběhu chemoterapie, zejména při léčbě rakoviny krku a nosu, plic, žaludku, jater, lymfy a krve.Rubrika: Aktuality

Výrobky