Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Než vykročíme do léta…

…buďme klidní, úspěšní, pružní, veselí, trpěliví bez negativních emocí a to vše nám zajistí správně fungující játra.

Tělo člověka je důmyslný a skvěle fungující systém. Každý orgán má řadu funkcí, vyživuje tkáně a rovněž souvisí s orgány na povrchu těla. Kůže například souvisí převážně s kvalitou střev, oči s funkcí jater, uši jsou napojeny na činnost ledvin. Jednotlivé orgány však nepracují samostatně, ale jsou navzájem propojené, kde jeden orgán podporuje a vyživuje jiný, ale také se navzájem kontrolují a tím udržují kontinuitu výměny energie v těle. Fyzická úroveň našeho těla je ovlivňována úrovní psychiky a naopak. Prostředí kolem nás není stabilní, ale naše tělo i mysl jsou neustále vystavovány měnícím se zevním podmínkám – roční a denní období, setkávání se jinými lidmi, působení chemických toxických vlivů-je prokázáno, že detoxikace orgánů poměrně úzce souvisí s ročními obdobími.

A protože jaro je úzce spojeno s orgánem jater (léto se srdcem, pozdní léto se slezinou, podzim s plícemi a zima s ledvinami) budeme k nim v posledním měsíci jara mimořádně vnímaví a pozorní.

Játra jsou nejdůležitějším metabolickým orgánem, řídícím přeměnu tuků i detoxikaci organismu. Kvalita jater se odráží na nehtech, šlachách, zraku. Vyživují zrak a ten je pak ostrý, dostatečný. V opačném případě se objevuje šeroslepost, zvyšuje přecitlivělost a objevuje se červené nebo žluté zbarvení očního bělma. Jsou častým původcem změn v cévním systému, bolestí hlavy, vysokého krevního tlaku, nejrůznějších zažívacích obtíží i únavy.

A co játra poškozuje? Chemické látky i těžké kovy. Jedná se nejen o škodlivé látky v ovzduší a vodě, ale i ty používané k ošetření rostlin, výživě zvířat, konzervanty, stabilizátory i barviva, dále alfatoxiny což jsou produkty plísní, které se přemnožují zvláště na tučných potravinách (častým zdrojem jsou ořechy, čokoláda, kakao), nadbytek tuků, pečiva i pečených potravin, ale i kvalita našeho střeva. Neboť porušená střevní sliznice je propustná a do krve se dostávají veškeré škodliviny, které játra musí pak zpětně přefiltrovat.

A samostatnou kapitolu poškozující a oslabující tento výlučný orgán představuje stres. Psychická zátěž, neustálé vystavování organismu opakujícím se stresovým situacím vede k vytváření blokád, které játra poškozují.

A co je posiluje: Na játra má blahodárný účinek zelená zelenina jednoduše připravená buď v páře, dušená nebo blanšírovaná (pečením se zcela znehodnotí). A kvašená zelenina je přímo lékem. Dále pak kyselé (jablečný ocet, vinný).

LÉKOŘICE URALSKÁ chrání játra, léčí hepatitidu, žloutenku, nadmuté břicho, nevolnost i zvracení. Nejúčinnější složkou je glycirrhizin, což v čisté formě představuje bílou krystalickou látku. Bývá 50x sladší než je cukr. Lékořice patří k uklidňujícím prostředkům a uvolňuje křeče hladkého svalstva například při kolice, má protizánětlivé, protialergické, a protidepresivní účinky. Působí proti růstu a hromadění bakterií a pomáhá zabraňovat zubnímu kazu.

LESKLOKORKA LESKLÁ, LOCHEIN, HEPATOMED posílí detoxikační dny s vyloučením tuků nebo masa či půstu. A stres odplaví AWITH a RELAXA. A při všem nezapomeňte  zhluboka a dlouze dýchat.Rubrika: Aktuality