Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Rakytníkový olej – král rostlinných olejů.

Z hlediska obsahu biologicky aktivních složek je unikátní látkou života a nemá sobě rovné mezi ostatními rostlinnými oleji. Jeho sytě oranžovou barvu vytváří přítomnost 180 – 240 mg karotenoidů, 40 – 100 mg karotenů a 110 – 330 mg vitamínu E, mimořádná je i přítomnost řady nenasycených mastných kyselin, především linolové a linoleové, tvořící základ vitamínu F (pro lidský organismus nezbytné, neumí si je sám vytvořit). Obsaženy jsou i biologicky hodnotné látky jako cholin 50 – 100mg) betain (6-20mg) a vitamín K. Olej v dužině je tedy v podstatě přírodní koncentrát provitamínu A, vitamínů E, F, K, P a beta sitosterolu.

Rakytníkový olej podle lékařské literatury snižuje bolest, regeneruje tkáně, léčí popáleniny, křečové žíly, žaludeční a střevní potíže. Přitom nemá vedlejší účinky, někdy je však třeba jej při vnitřním užívání neutralizovat např. 2% roztokem jedlé sody.

Má unikátní skladbu vitamínů a biologicky aktivních látek pro léčbu kardiovaskulárních chorob, zvláště aterosklerózy i dystrofických procesů v myokardu. Celkově zlepšuje zdravotní stav, dochází k omezení stavů stenokardií i poruch vegetativně cévních, normalizuje se arteriální tlak. Při léčení sklerózy koronárních cév se během 2 měsíců zastavily stavy stenokardií, zmizely závratě, krevní tlak se normalizoval. Právě přítomnost beta sitosterolu snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu, zajišťuje hormonální rovnováhu, preventivně působí proti rakovině prsu, žaludku, prostaty a tlustého střeva.

Byl zjištěn baktericidní účinek na zlatého stafylokoka, hemolytického streptokoka a tyfus.
Inhibuje sekreci žaludečních šťáv, léčí zánět jícnu, žaludeční a dvanáctníkové vředy i nemoci tlustého střeva hemeroidy i erozní jizvy. Ničí helicobacter pylori, která se vyskytuje zažívacím ústrojí a jejíž přítomnost v kombinaci se stresem spolupůsobí na vznik rakoviny žaludku.

Je silným antioxidantem, snižuje obsah volných radikálů, chrání biologické membrány před poškozením chemickými látkami, funguje jako analgetikum.tlumí bolest.

Zevně se nanáší na kůži, sliznice úst, jazyka, nosu, pochvy, děložního čípku a konečníku. Regeneruje totiž tkáně epitelu po termických i chemických poškozeních kůže, popáleninách či omrzlinách, léčí proleženiny. Užívá se na téměř 20 druhů kožních chorob, zvláště v případě uhrovitosti, různých ekzémů a opruzenin. Patří mezi výborné léčebné prostředky zlepšující granulaci a epitelizaci tkáně. Velmi dobrých výsledků bylo dosaženo při léčbě bércových vředů. Vždy se doporučuje používat olej před ozařováním a pro rychlejší hojení po ozařování rakoviny, a to i natíráním okolí zdravé kůže, jejíž vstřebatelnost je podstatně vyšší než chorobně změněnou sliznicí.

Význam má i v gynekologii při netypickém epitelu děložního čípku, v oftalmologii u trachomu a poranění rohovky s následnou destrukcí, prospěšný je i k urychlení zánětu očí.

Ve stomatologii nachází využití při paradentóze, otocích dásní a zánětech zubní dřeně.

Využívá se při zánětech horních cest dýchacích a hltanu, kdy jiné prostředky již selhaly.

A v čem má ještě olejíček PRIM?

Při pobytu na slunci poskytuje kůži dvojí ochranu právě svým unikátním složením jak vnitřním užíváním pomáhá „správně zpracovat“ UV záření a při nanesení na vlhkou kůži (takto nevysušuje) odstraňuje alergické reakce na sluneční paprsky i poškození pokožky spálením a NEOBSAHUJE ŽÁDNÝ HLINÍK.Rubrika: Aktuality