Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Říjen – co nás čeká a na co bychom si měli dát pozor?

V říjnu bychom měli zaměřit svoji pozornost na psychiku a všemi silami se vyhýbat stresům. V tomto měsíci je totiž nejzatíženější žaludek,což je snad emočně nejcitlivější orgán našeho těla.

Představuje nejobjemnější orgán trávicí trubice /pojme až 2l/takže slouží i jako nádržka na spolykanou potravu.Žaludek je pružný vak,jehož svalovina  se při příjmu potravy napíná.Toto napětí je regulováno vegetativními nervy-parasympatikus zvyšuje napětí, sympatikus je snižuje.

Sekrece žaludečních šťáv má dvojí význam: trávicí a ochrannou.

V buňkách hlavních se tvoří trávicí fermenty, především  PEPSIN zahajující trávení bílkovin.  Vedle těchto, jakoby přilepeny, buňky krycí,které vylučují ionty vodíku a chlóru , z nichž vzniká v dutině žaludku kyselina chlorovodíková. Produkce hlenu vytváří ochranný povlak a brání natrávení sliznice vlastní šťávou žaludeční.

V žaludku se vyjma alkoholu nic nevstřebává,pouze se natrávením potrava připravuje na další

transport travicím traktem.

Nadprodukce kyseliny chlorovodíkové,bakterie Helicobacter pyroli a psychické vlivy působí patologicky na činnost tohoto, na psychiku tak citlivého orgánu.Pod vlivem emocí je schopen během vteřiny změnit svůj vakovitý tvar do ostře hranaté podoby s tendencí zbavit se svého obsahu.Strachem a  depresí klesá tvorba šťáv, vztekem a agresivitou dochází k jejich nadprodukci.Závislost sekrece šťávy žaludeční na nervových vlivech se výrazně projevuje při různých stresových situacích,kdy zvýšenou sekrecí kyseliny spolu s poruchou tvorby hlenu dochází ke vzniku žaludečního vředu.

Léčba všech potíží a bolestí je nutně psychosomatická.Uklidnit rozbouřenou psychiku i temperament,hojit žaludeční sliznici a normalizovat množství i kyselost žaludečních šťáv.

Protože stres je nedílnou součástí naší zrychlené doby a pan astrolog si je toho plně vědom,

a protože čte v lidech jako ve vesmírné encyklopedii,  dováží účinné pomocníky na náš rozbouřený žaludek z celého světa a ty jsou pak moudrostí věků namíchány do čajů, prášků, tinktur, tablet i kapsliček.

A apatyka jich má ze všech přípravků nejvíce,počínaje těmi více uklidňujícími,zmírňujícími kyselost,regenerujícími narušené sliznice,normalizujícími tvorbu žaludečních šťáv.

Správně pečovat o žaludek, znamená zajistit plnohodnotnou výživu organismu /vstřebat a nikoliv znehodnotit vše potřebné z potravy i léčiv/ tolik potřebnou pro naši duševní rovnováhu i sluníčkovou náladu..Rubrika: Aktuality