Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Sakská mořská minerální sůl

Návod na použití Sakské mořské minerální soli

Sakská mořská minerální sůl je určena pro přípravu regeneračních solných koupelí, lokálních koupelí, a rovněž pro přípravu solného roztoku, který se používá při bahenních a kosmetických procedurách jako oplachovací tekutina pro smývání bahna. Vyrábí se metodou odpařování solného roztoku ze solných jezer západního Krymu v přirozených podmínkách.

Vlastnosti

Minerální koupele s použitím sakské mořské minerální soli zlepšují krevní oběh a odstraňují únavu. Tím, že čistí pleť, zvyšují její pružnost a napětí dané naplněním kůže tekutinou.

Koncentrovaný roztok sakské minerální soli jemně a zároveň účinně oplachuje aplikace z bahna a kosmetické přípravky s jeho podílem, přičemž má na pokožku příznivý účinek.

Doporučení pro použití

Pro přípravu koupele se sůl nasype do plátěného sáčku, který se umístí do vany pod proud horké vody. Podle míry rozpouštění soli se vana dolévá studenou vodou tak, aby voda dosahovala potřebnou teplotu (36 – 39°C). Pro získání koncentrace mořské vody se rozpouští 1,5 až 2 kg soli. Délka procedury se pohybuje od 15 do 20 minut obden nebo 2 dny po sobě, 3. den povinná pauza.

Po aplikaci koupele je třeba solný roztok nechat nějakou dobu působit a poté smýt čistou vodou bez použití mýdla. Jedna kůra obsahuje 12 až 15 koupelí. Další kúru se doporučuje aplikovat za 4 – 6 měsíců.

Pro zpevnění nehtových lůžek a rovněž pro oplachování bahenních aplikací lze využívat lokální koupele malého objemu s použitím 40 až 60 g soli na 1 litr teplé vody.

Skladovací podmínky

Skladovat na suchých místech, chránit před vlhkostí. Doba skladování není omezena.Rubrika: Aktuality

Výrobky