Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

SOUSTAVA OBĚHOVÁ : KREVNÍ I MÍZNÍ v červenci „ dostává zabrat“

Jednou ze základních životních funkcí je přeměna látková. Předpokládá příjem a výdej látek, jejich stálé doplňování i odstraňování produktů látkové přeměny, ať již k dalšímu zpracování, či definitivnímu odstranění.

Tento transport zabezpečuje uzavřená soustava kanálků, cév. Činností srdce je oběh značně urychlen.

A  protože všechny buňky žijí ve vodním prostředí, nepřiléhají k sobě těsně, štěrbiny mezi nimi vyplňuje tkáňový mok. Skladba moku svým obsahem solí připomíná skladbu moří. Do něho buňky odevzdávají vše a z něho přijímají vše, co k životu potřebují. Jeho stálou skladbu zajišťuje uvedený systém cév, který do něho stále přivádí buňkami spotřebované látky živné a z něho odvádí produkty látkové přeměny buněk. Množství tkáňového moku se u dospělého člověka odhaduje na 10 litrů.

Cirkulace v cévách představuje jeden ze základních mechanismů, který nejen umožňuje, ale i zároveň integruje činnost orgánů. K této scelující činnosti soustavy oběhové přispívají i produkty žláz s vnitřní sekrecí – hormony, které jsou soustavou oběhovou rozváděny od orgánů je vytvářejících k orgánům na ně naladěných tzv.regulace humorální.

Systém oběhový tak doplňuje nervovou soustavu, v níž tato integrující úloha je ještě mnohem výraznější.

Soustava oběhová se uplatňuje i jako důležitý činitel při termoregulaci a detoxikaci organismu.

KREV je po svalech a kostech nejtěžší částí těla. Skládá se z plazmy a formovaných elementů.

Plazma krevní je nažloutlá, průhledná tekutina, která obsahuje asi 91-93% vody a 7-9% bílkovin/albuminy, globuliny a fibrinogen/ minerálních látek, glukózy a močoviny.

Formované elementy jsou červené a bílé krvinky a krevní destičky.

Barvu erytrocytů podmiňuje červené krevní barvivo hemoglobin, což je složitá bílkovina obsahující železo s vazbou na kyslík, který přenášejí z plic do tkání. Zanikají zejména ve slezině a jsou doplňovány z jaderných buněk v červené kostní dřeni.

Leukocyty bílé krvinky svou schopností pohlcovat cizorodé látky, bakterie, zabraňovat alergickým reakcím, podílet se na buněčné imunitě, vytvářet protilátky mají rozhodující význam při imunitních dějích.

Trombocyty krevní destičky způsobují srážení krve /při styku s porušenou výstelkou se rozplývají, uvolněné látky mění rozpuštěný fibrinogen v nerozpustný fibrin/.

Systém cév se dělí na tepny žíly vlásečnice.

TEPNY vedou okysličenou krev ze srdce pod tlakem a skladba stěny je přizpůsobena tomuto náporu: vnitřní vrstva brání srážení krve na stěnách cévy, střední svalová reguluje průsvit a zevní značně zpevňuje stěny cévy.

VLÁSEČNICE jsou vloženy obvykle mezi oblast tepen a žil. Vzácně jsou vloženy do průběhu téhož druhu cévy/např. klubíčka v ledvinách, vlásečnicové sítě v játrech/.

Činnost příslušného orgánu ovlivňuje nejen průsvit vlásečnic, ale i jejich počet. Trénink vede nejen ke zbytnění svalových vláken, ale i k zmnožení počtu vlásečnic!!

ŽÍLY odvádějí krev z vlásečnic. Tlak v nich je mnohem menší, obsahují však chlopně, četné zejména v dolních končetinách, které brání zpětnému toku krve.

Udržovat dokonale průchodný cévní systém i normální hodnoty krevního tlaku je důležitou prevencí kardiovaskulárních chorob. S věkem potřeba detoxikace i oxygenace stoupá a zabraňuje ukládání tukových plátů v cévním systému. A jak? Změnou stravovacích návyků /méně solit, používat kvalitní olivový olej NIKOLIV POKRMOVÉ TUKY/ důsledným pitným režimem /čistá voda + rakytník/, hlubokým břišním dýcháním spolu s cvičením. A snížením hladiny cholesterolu. Ten se dělí na dobrý –důležitý pro stavbu buněčných membrán a špatný. V krevním oběhu se chová dvojím způsobem.Jednou vytváří pomocí příslušných bílkovin pláty , které zužují průsvit cév, podruhé tvoří tukové sloučeniny na ochranu cév.

A naši pomocníci?: ALIXINA, PRESSTIP, MAGNESIUM LACTICUM, B.P.CURE SUAN HEART, EDEMTOP, IMUNITIP, AWITH, RAKYTNÍKOVÝ SIRUP i PRO DIABETIKY se sukralózou.

Magnesium Lactikum

Hořčík  má schopnost snižovat vysoké hodnoty tuků a normalizovat zvýšenou krevní srážlivost, která je častou příčinnou trombóz a embolií. Omezuje škodlivý účinek stresu na kardiovaskulární systém. Aktivuje četné enzymy.

Projevy nedostatku hořčíku:
Ateroskleróza, angina pectoris, arytmie, i ischemická choroba srdeční.

Minimální denní dávka hořčíku je kolem 250mg, u těhotných, kojících žen, těžce pracujících a sportovců, dosahuje až 400mg.

Veintip

Tablety s velkou znalostí skombinovaných 7 bylinek zlepšují kvalitu žilního systému: Řepík lékařský, Oves setý, Pískavice řecké seno, Měsíček lékařský květ, Pupava bezlodyžná kořen, Rdesno nať, Jitrocel kopinatý.

Presstip

s Withaniií snodárnou, Hlohem obecným, Česnekem, Kozlíkem lékařským, Levandulí, Třezalkou tečkovanou, Měsíčkem lékařským a Ořešákem královským zpevňuje stěnu cév a harmonizuje krevní tlak.

Suan Heart

Posiluje srdeční sval i odstraňuje neklid. Kuličky obsahují: Pornatku kokosovou, Pivoňku, Kozinec blanitý, Vítod tenkolistý, Pazvonek chloupkatý, Děhel čínský, Báchor hlíznatý, Atraktylis velkoúborný, Jujubu.

Alixina

Česnek kuchyňský s přidáním Kurkumy zajišťuje správné trávení i metabolismus tuků a zabraňuje ukládání „špatného cholesterolu“. Tablety se rozkládají až ve dvanácterníku, čímž se zamezuje nesnášenlivosti česneku.

Edemtop

Stimuluje lymfatický systém, posiluje látkovou výměnu, funkci sleziny čímž zabraňuje nadbytečnému prosáknutí organismu vodou. Složení: Pískavice řecké seno, Řepík lékařský, Vrba bílá, Šalvěj lékařská a Kukuřičné blizny.(Kukuřičné blizny obsahují hlavně saponin, silici, hořčiny, třísloviny, pryskyřice, olej, cukry, minerální látky. Olej obsahuje významné množství koenzymu Q.)

Imunitip

Aktivuje a zvyšuje obranyschopnost organismu pomocí Kopřivy dvoudomé, Withánie snodárné, Eleuterokoka ostnatého, Šípku, Měsíčku lékařského, Jitrocele kopinatého a Černého bezu květu.

Awith

Kořeny Vitánie obsahují steroidní látky s významným „protistresovým“ a imunostimulačním účinkem. Zvyšuje toleranci vůči stresu, zlepšení duševní výkonnosti a posílení srdeční činnosti, při pravidelném užívání dochází i k celkovému zvýšení množství červených krvinek v krvi =  zlepšení transportu kyslíku a urychlení metabolismu, zlepšuje paměť a schopnost učení, adaptogenní účinky – zvyšuje celkovou odolnost organismu proti stresu.Rubrika: Aktuality