Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Únor bílý pole sílí, zatímco naše ledviny slábnou.

Jejich nedostatečná funkce se projeví bolestmi kloubů, ekzémy, lámavostí, třepením a vypadáváním vlasů i váčky pod očima.

Markantní je souvislost s poruchou sluchu. Schopnost slyšet a rozumět mluvenému slovu je podle moudrosti našich předků ovládáno ledvinami.

Ledviny totiž souvisí s pocity nejistoty, strachu a úzkosti, které negativně ovlivňují mentální soustředění a koncentraci. V tomto stavu člověk daleko hůře slyší a hlavně hůře se soustředí na sluchovou informaci. Lidé se sklonem ke strachu a obavám se nesnadno učí cizím jazykům, nepamatují si příběhy a mnoho věcí potřebují slyšet několikrát než jim porozumějí.

Sluchové vjemy musí být nejprve “načteny“ do paměti, aby mohly být následně uvědoměny si a pochopeny. Sluchové ústrojí se skládá z vnějšího, středního a vnitřního ucha. Zvuk prochází zvukovodem, rozechvívá ušní bubínek a postupuje do středouší na kovadlinku kladívko a třmínek. Střední ucho komunikuje s nosohltanem Eustachovou trubicí, pomocí níž i vyrovnává tlak zvnějšku. Kostěný aparát středního ucha slouží také jako zesilovač zvuku. Zvuk se dále šíří do vnitřního ucha ve skalní kosti, která je částí kosti spánkové. Vnitřní ucho je ohraničeno kostěným labyrintem: skládá se ze tří polokruhových kanálků (předního, zadního a postranního) a z hlemýždě. Uvnitř hlemýždě leží Cortiho orgán obsahující vlastní smyslové buňky sluchové s receptory zachycujícími tóny různé intenzity. Takto zpracovaný zvuk je pak veden osmým hlavovým nervem do příslušných partií mozkové kůry, kde je informace rozpoznána a zapamatována.

Chceme-li si vylepšit zhoršující se sluch, paměť, chápání i pamatování si posilujme, uzdravujme ledviny.

Teplem, tekutinami, relaxací i detoxikací. Dopady toxinů, které v sobě nesou ledviny, nejsou pouze na sluch a sluchové ústrojí člověka, ale souvisejí také se stavem kostí a gynekologickými problémy a v psychické oblasti jsou spojovány s perfekcionalismem, který v dnešní náročné, uspěchané době ještě stres mnohonásobně zvýší.

Můžeme začít starou tibetskou očistou ledvin rýží:
PŘI COUVAJÍCÍM MĚSÍCI
Ráno do 0,5l sklenice dáme 2 lžíce omyté bílé rýže, zalijeme vodou tak, aby byla ponořená. Co 24 hodin vyměníme vodu a přidáme další sklenici s 2 lžícemi rýže, až máme celkem 5 sklenic. Šestý den ráno si uvaříme rýži z první sklenice bez soli (možno dát bobkový list, hřebíček nebo zázvor) a tři hodiny potom nic víc nejíme. 7.den z druhé sklenice apod…

A rychlejší způsob poskytují naši pomocníci ve formě tinktur i tablet NEPHROMED, RENALTIP, URITIP a nebo čajů CHLADIVÝ i ČAJ NA LEDNINY. Psychiku pak posílí MUMIO či WITHANIA SOMNIFERA.Rubrika: Aktuality