Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Žlučník

Březen – očistná kůra pokračuje – zaměřeno na ŽLUČNÍK!

Tato nádržka žluči – charakteristického to produktu jater – o objemu asi 50ml je uložena na spodní ploše jater. Žluč je nezbytná pro vstřebávání tuků, povzbuzuje peristaltiku střevní a zabraňuje příliš kyselé reakci v tenkém střevě.Ve žlučníku se žluč až desateronásobně zahustí a v případě potřeby,dostanou-li se do dvanácterníku tukové látky či síran hořečnatý, nastane reflektorický stah svaloviny žlučníku a žluč se přes vývod žlučníkový a žlučovod do něj vpraví.Žluč přitékající z jater je barvy žlutohnědé, žluč ze žlučníku je temně zelená.

Barvu žluči propůjčují žlučová barviva bilirubin a biliverdin,vznikající rozpadem hemoglobinu červených krvinek ve slezině a játrech.Hořkost žluče je způsobena přítomností žlučových kyselin, které právě umožňují vstřebávání mastných kyselin.

Jaterní tkáň je protkána  žlučovými kanálky do nichž jaterní buňky vylučují žluč a právě tyto „chodbičky“ bývají velice často díky nadužívání masových vývarů, mléčných výrobků či alkoholu zaneseny až ucpány krystaly cholesterolu i kaménky z bilirubinu.

Řepík lékařský  zvyšuje tvorbu žluči,chrání jaterní tkáň a zamezuje jejímu ztučnění.

Metoda podle Aviceny doporučuje  1,5 lžíce olivového oleje 1 lžíci medu a 1 lžíci čerstvé citronové šťávy každé ráno po dobu 6 měsíců.

Odvar z květů šafránu, pelyňku, vlaštovičníku a rýže ve stejném poměru odstraní kameny a předchází zánětům.

Kořen pampelišky, kořen jalovce, kůra krušiny a listí máty ve stejném poměru: lžíci směsi zalít 2dcl vroucí vody,1 hodinu louhovat a pít 1 –2x denně před jídlem.

Blahodárně  působí sklenice vody s čerstvou citrónovou šťávou ráno, jablka, jablečná šťáva i jablečný ocet.

Ostropestřec mariánský rozemletý a smíchaný s hroznovým cukrem pozměňuje skladbu žluči a pomáhá rozpouštět kameny.

A dojde –li k neprůchodnosti (záchvatu) žlučových cest doporučuje pan astrolog začít podávat 3x denně lžíci šťávy z jahodového kompotu.

A zbavit se kamenů pomůže žlučníková kůra z olivového oleje,bylinek a citrusové šťávy.

A jak připravit střeva na žlučníkovou a jaterní očistu?
Nastrouháme jedno jablko na struhadle pro kojence. Vznikne kašovitá hmota. Přidáme jednu polévkovou 100% jitrocelové vlákniny (psyllia). Smícháme a užijeme. Zapijeme ½ litrem šťávy z rakytníkové tropické směsi (ředěné vodou v poměru 1 : 8).

Směs užíváme denně, každé ráno, po dobu 14 dnů.Rubrika: Aktuality