Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Kauza E.V.Havelka

OTRÁVIL ASTROLOG TISÍCE LIDÍ?


Populárního astrologa Emila Havelku jsme si ve velkém rozhovoru představili v lednu 2001 – pod titulkem „Nemohu se povalovat u moře, když někdo potřebuje moji pomoc“. Pokud ho snad ještě vloni někdo neznal, zcela jistě o něm slyšel během aféry, v níž především bulvární tisk a televize pana Havelku nařkly, že bylinnými přípravky ájurvédské medicíny, dováženými z Indie, poškodil zdraví STATISÍCŮ občanů.

„Napřed se v rádiu a v televizi mluví o bin Ládinovi, pak hned o mně,“ zavtipkoval pan Havelka při setkání s našimi čtenáři vloni na podzim – druhým hostem byl jeho spolupracovník a redakční astrolog Ing. Josef Kulovaný. Divadlo U hasičů bylo tehdy vyprodáno. „V novinách jsem se dočetl, že jsem otrávil dvě stě tisíc lidí, včetně paní Dagmar Havlové. Bohužel netuším, kde autoři takových nesmyslů získávají informace. Nikdo z nich se mnou nemluvil,“ postěžoval si Emil Havelka v rozhovoru ZEPTALI JSME SE v prosincové REGENERACI. Poskytl nám tehdy kopie dokladů o tom, že bylinné přípravky indické firmy Triguna, které prodává ve svých astroapatykách Astrál, byly testovány ve státem akreditovaných laboratořích. V době rozhovoru ještě nebyly ukončeny rozbory všech zpochybněných přípravků, jež si znovu nechali udělat v renomovaných laboratořích, ale pan Havelka je okamžitě stáhl z prodeje. Mrzelo nás tehdy, že kvůli mediálním útokům zrušila s panem Havelkou smlouvu i mlékárna, která vyráběla jogurty a másla Astrál podle astrologických receptů – moc nám chutnaly. Emil Havelka slíbil, že jakmile budou rozbory zpochybněných přípravků ukončeny, poskytne nám opět informace. Povídali jsme si koncem února.

Pan Havelka zdůraznil, že všechny přípravky prodávané v astroapatykách byly schváleny Ministerstvem zdravotnictví ČR. Podle protokolů výsledků rozborů na obsah těžkých kovů, které nechali provést okamžitě po vzniklých problémech u renomované firmy SGS, se nejvyšší množství olova ve zpochybněných ájurvédských bylinných přípravcích firmy Triguna pohybovala v rozmezí od 5,94 do 28,1 ppm, čili jsou pro zdraví naprosto neškodné. Výrobce tvrdí, že všechny přípravky podléhají přísné výstupní kontrole a není možné, aby některé z nich obsahovaly těžké kovy. Nicméně ani přes toto ujištění už firma Emil Havelka nebude zpochybněné výrobky dovážet. Při dovozu jakýchkoli přírodních preparátů zajistí několikanásobné provedení kontroly na obsah těžkých kovů.

Pokud jde o lži, které se objevily v některých sdělovacích prostředcích, bude firma Emil Havelka žádat náhradu škody. Rovněž tak za poškození ochranné známky Astrál, neboť dovozcem i distributorem zpochybněných přípravků byla pouze firma Emil Havelka a ne Astrál, jak bylo několikrát zveřejněno, aniž se kdokoli v Astrálu dotázal. Astrál je ochranná známka, žádné přípravky nedováží.

O výrobu jogurtů a dalších pochutin, jejichž receptury pan Havelka vypracoval na základě starých astrologických receptů, je velký zájem jak u nás, tak v několika dalších zemích. Ještě se nerozhodl, s kterým výrobcem uzavře výhradní smluvu.

KLIENTI EMILU HAVELKOVI VĚŘÍ

Na začátku aféry, kdy byl pan Havelka v médiích hrubě osočován (hlavně TV NOVA a deník Super), přišlo do redakce pár anonymů, v nichž pisatelé vyjadřovali zklamání, že „už není možné věřit ani lidem, o nichž píšete jako o duchovních osobnostech,“ a „všem jde jen o peníze“. Nepoměrně více čtenářů – klientů pana Havelky, mu vyjadřovalo důvěru a popisovali, jak jim pomohl se zdravotními potížemi. Podobné dopisy přicházely i panu Havelkovi. Někteří čtenáři přímo žádali, aby bylo jejich vyjádření zveřejněno. Například paní Marie Pravdová přišla do redakce několikrát a trvala na tom, že zaplatí „velký a ozdobný inzerát“, v němž panu Havelkovi poděkuje za záchranu života… Většinu dopisů jsme museli zkrátit. Všichni pisatelé uvedli své adresy, někteří požádali, aby jejich jméno nebylo zveřejněno. Mají na to právo. Zároveň se omlouvám čtenářkám, jejichž dopisy se již nevešly. Zvláště paní doktorce, která nám poslala výsledky rozboru vlastní krve poté, co dlouhodobě užívala přípravky od pana Havelky – v její krvi nebyly nalezeny žádné těžké kovy. Technicky nebylo možné je zveřejnit.

PODĚKOVÁNÍ EMILU HAVELKOVI ZA ZÁCHRANU ŽIVOTA

Před dvěma lety jsem utrpěla rozsáhlé opařeniny 3. stupně na celém povrchu dolní poloviny těla. Na základě své předchozí dobré zkušenosti jsem se rozhodla přímo požádat o pomoc v Astrálu pana Emila Havelku. Ten mi díky svým mimořádným schopnostem poskytl okamžitou, bezchybnou a účinnou pomoc. Svým citlivým přístupem a správnou volbou účinných přírodních prostředků – bez jakéhokoli bolestivého zásahu do těla – dosáhl rychlého a velmi efektivního hojivého procesu. Děkuji mu i za vysokou morální a psychickou podporu, která byla součástí léčby a nutná pro překonání tělesné bolesti. Výsledkem této ojedinělé léčby je konkrétní unikátní důkaz, že lidské tělo má schopnost regenerovat i obnovit poškozenou tkáň do původního stavu, a to jen za pomoci přírodních a nebolestivých postupů. Za svůj nynější nástup do života vděčím Bohu za jeho Milost a panu Emilu Havelkovi. Děkuji Vám, pane Havelko, z celého srdce.

Mé vřelé poděkování náleži i ostatním pracovníkům Astrálu: Ludmile Beránkové, Ing. J. Kulovanému a Aleně Beránkové, kteří mi byli v této těžké životní situaci svým přístupem a radami velmi nápomocni a znamenali pro mne doslova azyl jistoty a bezpečí.

Marie Pravdová, Praha

• Ráda bych se prostřednictvím REGENERACE, kterou pravidelně čtu, vyjádřila k článkům a TV reportážím o panu Havelkovi. Poprvé jsem k němu přišla na podzim 1995, po několikaleté hospitalizaci na různých neurologických klinikách a užívání spousty léků denně. Trápila mě epilepsie, někdy jsem upadala do bezvědomí. Pan Havelka byl první člověk, který mi opravdu pomohl. Už více než rok jsem bez problémů a dávka antiepileptik je minimální. Velmi pomohl i dcerám: mladší trpěla laryngitidou a po těžkém úrazu mozku byl jediný, kdo poznal zasažení levé hemisféry. Nevěřili jsme, že dcera bude někdy chodit do normální školy – dnes je ve druhé třídě a učí se výborně. Pomohl se zdravotními problémy i starší dceři, proto mu všichni věříme a pravidelně navštěvujeme jeho poradnu. Kromě skvělých léčebných výsledků jsem v něm našla i člověka chápajícího bolest druhého. Vím, že mnoho lidí uchránil od těžkých operací, apod. Proto nechápu, jak se k němu mohou otočit zády kvůli tomu, co o něm odvysílala televize Nova. Bohužel u nás přetrval zvyk, že lidé, kteří něco umějí, bývají oceněni až v zahraničí. Doma je ničí závist a zloba. Škoda, že v Astrálu nemají i léky na lidskou hloupost, závist a na to, aby se lidem více otevřela srdce. Panu Havelkovi děkuji z celého srdce za naši rodinu, které tolik pomohl.
Monika Staňková
• Reaguji tímto na rozhovor s Emilem Havelkou v č. 12/2001. Velice by mě zajímalo, a zaručeně nejsem sama, komu vadí, či »překáží« astrolog Havelka. Zdá se, že je to dobře připravená akce. Každý, kdo ví, že se uvedené bylinné přípravky prodávají v astrologické apatyce léta, o ní musí pochybovat. To by se přece muselo už dávno ozvat mnoho postižených. Podle mne jde o cílenou kampaň proti velice úspěšnému a nezištnému člověku, který za své rady nikdy nepožaduje finanční odměnu. Platí se jen za léky. Osobně s ním mám nejlepší zkušenosti – konkrétně s přípravkem PRABODH, který teď musel být stažen z prodeje. Po prodělaném průduškovém astmatu a léčbě antibiotiky jsem zkolabovala, objevila se třesavka, tlak mi vyskočil na 202/102 – to vše při řádném užívání léků od lékařů, hlavně na tlak, které jsem brala 17 let. Tlak mi nesrovnaly, trpěla jsem vedlejšími účinky, jako je nespavost a podrážděnost. Po oslabení infekcí řekl organismus dost a začala jsem kolabovat. Hned při první návštěvě mi pan Havelka řekl, že se lékaři mýlí – nemám tlak vysoký, ale kolísavý. Jako příčinu určil špatnou funkci ledvin a nervy. Postupně mi předepsal pět bylinných přípravků ze své ájurvédské lékárny. Žádný z nich mě nepoškodil, ani mi po nich nebylo nevolno jako po lécích od lékařů. Bohužel PRABODH, který jsem dlouhodobě užívala, už není v prodeji – vinou mediální kampaně proti panu Havelkovi. Co mám teď dělat? Naléhavě žádám, abyste nezveřejnovali mé příjmení a adresu, nechci přivolat pomstu lékařů.
Čtenářka Ludmila
• Chci vám sdělit své zkušenosti s léčbou pana Havelky, jehož teď noviny očerňují. Ještě nedávno jsem trpěla chronickým zánětem střev. Léta jsem se léčila u lékařů a stále mi nebylo dobře. Na doporučení příbuzných jsem před rokem navštívila astrologickou poradnu pana Havelky. Nikdy na ten den nezapomenu. Přijetí bylo velmi milé a vstřícné. Už jeho úsměv a melodický hlas mají zázračný vliv. Zeptal se na datum narození a v tom okamžiku jako by zapnul vnitřní počítač a začal psát můj zdravotní horoskop. Bylo to něco úžasného. Rázem ze mne spadla tíha, napětí, snad i trápení a bolesti. Doporučil mi ájurvédské bylinné preparáty a doslova řekl: „Za tři měsíce budete v pořádku.“ A skutečně tomu tak bylo: vyléčil mě. Mé pocity radosti z opětovného zdraví se dají jen těžko vyjádřit.
Prosím, abyste tento příspěvek zveřejnili. Mezi čtenáři je určitě mnoho těch, kteří se nacházejí ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Vzkazuji jim: naděje existuje, jen si musíte najít tu správnou cestu. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, jak velká je síla přírody a jejích zákonů. Děkuji panu Havelkovi z celého srdce.
Čtenářka A. O.
• Veškeré dění kolem pana Havelky je podle nás připravená kampaň, která má předčasně ukončit jeho pomoc lidem. My k němu chodíme už tři roky a nikdy jsme nezjistili nic negativního. Naopak jsme přesvědčeni, že pan Havelka je vynikající dignostik a léčitel. Po jeho péči a užívání ájurvédských přípravků se cítíme mnohem lépe. Manžel měl velké problémy s rameny, lékaři nám sdělili, že jde o rozsáhlé revma. Díky panu Havelkovi je bez bolestí a nemá sebemenší problémy s pohybem. Nedávno podstoupil operaci tenkého střeva a jizva stále hnisala. Nepomohly žádné léky, až mumio mast pana Havelky. Já měla problémy s obezitou, páteří a klouby. Lékaři nenašli žádnou příčinu, pan Havelka diagnostikoval špatnou funkci štítné žlázy a doporučil ájurvédské přípravky. Každý měsíc jsem k němu chodila na kontroly – dnes mám o 30 kilo méně a cítím se velmi dobře.
Manželé Michovi
• V červnu 2000 ochrnula maminka na levou část těla. Záchranka ji odvezla do nemocnice, byli jsme zoufalí. Po propuštění chodila o francouzské holi, měla velké bolesti a problémy s pohybem. Pan Havelka jí doporučil ájurvédské bylinné léky, čaje a mazání. Po jejich pravidelném užívání začala maminka opět chodit a smát se. Touto cestou všichni panu Havelkovi děkujeme, je nejen schopný léčitel a velká osobnost české astrologie, ale i člověk s citlivým přístupem k nemocným. Nelíbí se mi, jak je teď napadán. Vždyť má tisíce uspěchů! To ale pochopí jen ten, kdo onemocní a klasická medicína na jeho bolesti nestačí.
Zuzana Š.
• Rád bych prostřednictvím tohoto dopisu vyjádřil naprostou podporu panu Havelkovi ve spojitosti s velmi neseriózními informacemi, které se v souvislosti s jeho osobou objevují jak v televizi, tak v »tisku«. Nebylo by vůbec marné zjistit původce tohoto nechutného napadání. Je smutné, když se stále přesvědčujete, jak někomu vadí jeho úspěchy, které, jak se zdá, v této zkorumpované zemi někdo nemůže přenést přes srdce. Naše rodina nedá na pana Havelku dopustit a pokud bych mohl jakkoli přispět k jeho očistě, velmi rád tak učiním. Tím spíš, že i já jsem užíval přípravek, zmiňovaný v televizi jako zdraví nebezpečný – už po 48 hodinách se naopak dostavila úleva a brzy nebylo po nějakých potížích ani vidu. I synovi pan Havelka velmi pomohl. Moc jsme se těšili na jeho další návštěvu v našem městě, a o to víc nás mrzí pomlouvačná kampaň, která nemá obdoby. Nepochybuji ale o tom, že lidiček, kteří panu Havelkovi věří a budou věřit i nadále, je daleko více, než těch druhých.
Dr. Miloslav P.
• Znám pana Havelku řadu let jako báječného a obětavého člověka, který vždy chtěl lidem pomáhat. Pracoval neúnavně, často na úkor svého zdraví. Mnohokrát pomohl radou i doporučeními celé naší rodině, mnohokrát jsme se přesvědčili o jeho výjimečných astrologických a léčitelských schopnostech.
Anna Fejérová
• Z televize jsme se dozvěděli, že pana Havelku napadá kontrolní úřad za dovoz léků, které u nás nejsou otestovány. Copak jsou všechny léky u nás prodávané otestovány? Jak je potom možné, že jsou lékárny plné léků s velice škodlivými vedlejšími účinky? A že je předepisují lékaři? Pan Havelka určitě nedovezl ani miliontinu škodlivých léků proti těm v lékárnách. Příčina, proč se proti němu tolik útočí, bude jinde. Asi některý z doktorských Cvachů závidí a chce mu znemožnit, aby pomáhal lidem. Doufám, že se pan Havelka nedá odradit, protože za ním chodí lidé, kteří mu věří, stejně jako já a moje manželka. Jsme přesvědčeni, že každý občan má právo na léčbu i léčitele podle vlastního výběru. Těm závistivým chci říci: naučte se dignostikovat a léčit stejně dobře jako pan Havelka a budete mít tolik pacientů jako on.
Dopis o našich zkušenostech s panem Havelkou zároveň posíláme ministerstvu zdravotnictví, poslanecké sněmovně, senátorům a prezidentovi ČR.
Manželé Faktorovi
• Protestuji proti kampani vedené vůči panu Havelkovi. Myslím, že princip takových akcí je vždy stejný: nepochopení a závist průměrných proti někomu výjimečnému. Jsem si jista, že většina lidí, jimž pan Havelka pomáhá, uvažuje stejně jako já a jejich názor nezmění žádné intriky a zloba. Panu Havelkovi je teď asi těžko, ale věřím, že díky mimořádným schopnostem pro něj není východisko z celé situace tajemstvím a díky své energii je odolnější než většina lidí a nenechá ze zlomit. Vážím si toho, a jakou laskavostí rozdává své schopnosti potřebným. Tento dopis berte jako projev solidarity a poděkování.
Linda V.
• Jsem klientkou pana Havelky několik let. Nejsem zběhlá v psaní, ale útoky vedené proti němu se dotýkají i nás, kteří jsme mu neskonale vděčni za pomoc. Proto považuji za povinnost vám napsat. Čtyři roky jsem měla problémy s pravou rukou. Absolvovala jsem různé procedury a léčby, nic nepomáhalo. Někteří lékaři mě dokonce podezírali, že simuluju. Já ale neměla proč hrát doktorům divadlo, stejně jsem se o rodinu starat musela. Když nepomohlo ani ozařování, řekl mi lékař, abych zkusila léčitele. Pan Havelka mi pomohl za tři měsíce. Jsem zdravá jako ryba. Proto píšu tento dopis, abych ho podpořila. Doufejme, že lidé, kteří proti němu dnes brojí, nebudou jednou potřebovat jeho pomoc. To, co dělá pro nemocné, je krásné a já věřím v příznivý obrat a vyřešení všech nejasností kolem jeho bylinných přípravků.
Juliana H.

Výrobce napadených ájurvédských přípravků okamžitě poslal nové rozbory (s datem 15. 10. 2001), prokazující jejich zdravotní nezávadnost. Byly v astroapatykách k nahlédnutí pro všechny zájemce, stejně jako rozbory z českých laboratoří. Nikdo z novinářů – mimo REGENERACI – se ale neobtěžoval ani s telefonátem, natož s návštěvou.

Další vývoj »Causy Emil Havelka« budeme samozřejmě sledovat.

Připravila Ilona MANOLEVSKÁ

Zdroj: http://www.e-stranka.cz/regenerace/2002/04/havelka.htmRubrika: Emil V. Havelka