Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Ke zdraví podle hvězd

Patří k nejznámějším astrologům světa, denně dostává 100 až 200 dopisů od klientů z Evropy, Asie, Ameriky i Austrálie. Jako první na planetě založil astroapatyku. Svému oboru, lékařské astrologii, se věnuje více než 30 let. Za tu dobu navrátil Emil Havelka zdraví desetitisícům lidí.


„Rakovinu a roztroušenou sklerózu léčit neumím,“ přiznává. „Dokážu jen pozastavit jejich průběh.“

S jinými nedluhy, jako jsou například atopický ekzém, kloubní potíže, kardiovaskulární onemocnění, astma, lupénka, nemoci ženských orgánů, zažívací potíže, hyperaktivita či pomočování u dětí, si poradí. Zvítězit nad nimi tvá různě dlouho – někdy týden, měsíc, půlrok. Jindy je třeba kúru po čase opakovat.

Byliny vozí z celého světa

„Nikdy bych nemocnému nevymlouval návštěvu lékaře. Nejúčinnější a nejspolehlivější je společný postup. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že se stále zvyšuje počet lékařů, kteří doporučení astrologů či osvědčených schopných léčitelů neberou na lehkou váhu,“ říká Emil Havelka. Sám se však za léčitele nepovažuje. „Astromedicína neboli lékařská astrologie spočívá ve stanovení dispozic člověka k určitým nemocem. Podle osobního horoskopu lze vyvodit, jakými nedluhy člověk trpí. Leckdy je možné je objevit, a tedy i léčit v samém zárodku, dřív, než člověk pocítí sebemenší příznaky,“ vysvětluje.

Astrolog si pochvaluje i další schopnost planet a jiných prvků tvořících osobní horoskop jednotlivce: „Dokážou přesně pojmenovat pravé, navenek jakoby maskované příčiny. Před nedávnem ke mně přišel jeden člověk a stěžoval si na potíže se žaludkem. Prý se léčí již tři roky, spolykal spoustu prášků, lékaři mu provedli řadu vyšetření, ale pokaždé s negativním výsledkem. Bolesti však trvají a on už neví kudy kam. Jeho horoskop ovšem vypovídal, že skutečným viníkem jsou špatně fungující ledviny. Takže jsme se soustředili na ně. Za tři týdny byl fit.“

Prověřeny tisíciletími

Stejně tak jako existují souvislosti mezi postavením planet v okamžiku, kdy člověk přichází na svět, a jeho příští povahou, temperamentem, nadáním, předpoklady k jistým typům povolání i se zmíněnými sklony ke zdravotním potížím, je dána spojitost mezi jedincem a bylinami, jež pro něj jsou vhodné. Z tohoto předpokladu vychází také myšlenka astroapatyk, voňavých obchůdků nabízejících léčivé i preventivní, výhradně však přírodní prostředky té nejvyšší světové kvality. Takových zařízení provozuje Emil Havelka v naší republice již 14, zájem o jejich zavedení projevují nyní v Německu a v Polsku.

„Používám přípravky ájurvédské a čínské medicíny, suroviny i preparáty, jejichž receptura je známá takřka od nepaměti a účinky prověřené tisíciletími,“ svěřuje se astrolog a znalec bylin. Pro ty nejvzácnější vyjíždí osobně, leckdy v doprovodu vyhlášeného odborníka na tropické rostliny, biologa prof. ing. Pavla Valíčka, DrSc. Společně míří do osvědčených oblastí Číny, Vietnamu, Indie, Argentiny, Peru, Kuby a na Sibiř.

V recepturách Emila Havelky najdete také tuzemské bylinky, ty sbírá především na Vysočině. Některé z nich pěstuje na několika hektarech svých vlastních polí. Zelenají se tu a vykvétají společně s „cizinkami“, rostlinkami dovezenými vesměs z Číny a Vietnamu, jimž se daří i v našich podnebných podmínkách. Patří k nim schizandra, šišák nebo pazvonek chlupatý.

Poradna zdarma

„Za radu se nesmí platit,“ trvá na své přísně dodržované zásadě Emil Havelka. V pravidelných poradnách, které vede v astroapatykách, za zhotovení horoskopu, následné určení potíží a stanovení vhodných preparátů na jejich potlačení peníze nebere. „Je na lidech, zda se rozhodnou koupit si nějaké naše přípravky, nebo se s určenou diagnózou odeberou za svým lékařem, případně lékárníkem,“ říká.

Nicméně ti, kteří zvolí cestu bylinné léčby, bývají vesměs více než spokojení. Například jedna z klientek píše: „Chci vám poděkovat za velmi dobrou žlučníkovou kúru, dělala jsem si ji minulý a tento týden již podruhé. Poprvé, minulý rok v červnu, jsem se tak zbavila snad stovky žlučových kamenů. Tentokrát jich již bylo mnohem méně.“

Úryvek z dalšího dopisu vyjadřuje poděkování za ztracené kilogramy: „Během pár měsíců jsem díky kúře z chaluh zhubla patnáct kilogramů a cítím se skvěle.“

„Před časem jsem trpěla záchvaty silné nevolnosti a migrén, které mě vždy na několik dnů vyřazovaly z provozu. Lékaři se shodovali na meniéru. Vy jste řekl, že nic takového nemám. Po využívání vámi doporučených přípravků potíže úplně zmizely. Ačkoli jsem si několik let myslela, že z toho všeho snad umřu a nikdy se toho nezbavím, už mě nic netrápí,“svěřuje se v dalším z dopisů jiná klientka.

Kdo přichází právě teď?

Emil Havelka má ze své praxe vypozorováno, že lidé zrození v určitých znameních se v poradnách objevují častěji v jistých obdobích. „Nyní budou přicházet především zrozenci Berana, Lva, Vah, Býka a Ryb. Jsou to lidé, kteří potřebují sluníčko: to jim po dlouhé zimě chybí, což se odráží na jejich zdravotním stavu. Sužují je záněty horních cest dýchacích, bolesti nohou a žaludku, u dětí převažují alergie,“ tvrdí.

Lze obecně, bez znalosti osobního horoskopu, říct, k jakým nemocím inklinují jednotlivá znamení?

„Jen velmi obecně. Přesnější údaje se dají vyvodit při znalosti ascendentu, který poukazuje například na zděděné vlastnosti a na psychické a tělesné předpoklady. Pro jeho stanovení je nutné znát co nejpřesnější časový údaj o okamžiku narození,“ říká astrolog.

Jak uvádí, například Vodnář s ascendentem v Beranovi mívá potíže s cévním systémem, srdcem a oblastech hlavy. Vodnář s ascendentem v Býku trpí bolestmi páteře, sužují ho problémy se žlučníkem a s ledvinami. Vodnář v Panně si stěžuje na střevní potíže, špatné vyměšování a na bolest kloubů.

Ryby s ascendentem v Beranovi postihují záněty slepého střeva, onemocnění ledvin a poruchy zraku. U Ryb ve Štíru se vyskytují nemoci hrtanu, poruchy sluchu a onemocnění pohlavních orgánů.

Zkrátka co znamení, to odlišné dispozice k nemocím. Z toho vyplývá jediné: chceme- li poznat, co se v nás podle hvězd odehrává, jaké nemoci nás můžou potkat nebo už potkaly, nezbývá nám nic jiného než si nechat vyrobit horoskop na míru.Rubrika: Emil V. Havelka