Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Komu není shůry dáno, v (astro)apatyce koupí!

Se jménem významného českého astrologa Emila Václava Havelky jsou na stránkách Trubače spojeny od minulého roku  články o jednotlivých znameních zvěrokruhu. Také astrologická poradna a apatyka ASTRÁL ve Frýdlantu n. O., která nám do redakce zasílá tipy na astromedicínu daného měsíce, by nemohla bez přičinění pana Havelky vzniknout. Největší břímě provozu této apatyky však leží na bedrech Ireny Svačinkové, která díky své mnohaleté praxi v lékařství a vlastní zkušenosti s alternativní léčbou, došla k názoru, že prostor pro astromedicínu je v dnešním světě potřebný.

S heslem Charlese Darwina „Jednoho dne se medicína stane prevencí chorob, ne léčbou “, který dodnes vévodí vstupu do apatyky, si zrealizovala své dávno vytoužené sny. Prodejnu se stovkami bylinných a biologicky aktivních domácích i zahraničních přípravků, kterými ji zásobuje společnost pana Havelky, si otevřela v astrologicky prověřeném termínu – 20.5. 2004. Kromě přírodních výrobků pro prevenci i zlepšení stavu organismu jsou zde často vyhledávané i bezplatné konzultace s astrologem, především za účelem zjištění zdravotního stavu pacienta a případného následného doporučení k nejvhodnějšímu způsobu léčení. V tom, že si v momentě narození bereme vedle genetického kódu do vínku, na základě astrologických souvislostí, i sklony k určitým zdravotním neduhům a také větší či menší snášenlivost k různým bylinám, se pan E.V. Havelka s paní I. Svačinkovou shodují. A z tohoto předpokladu také myšlenka astrologické apatyky vychází.

Přestože pan Havelka dosahuje v oblasti astrologie pozoruhodných výsledků, které mu vysloužily v zahraničí „titul“ Český Nostradamus – za léčitele, kouzelníka ani šarlatána se prý nepovažuje.  „Pouze vedu dialog s hvězdami…,“ vysvětluje. „Nikdy bych nemocnému nevymlouval návštěvu u lékaře. Nejúčinnější a nejspolehlivější je společný postup. Ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že počet lékařů, kteří doporučení astrologů či schopných léčitelů neberou na lehkou váhu, přibývá…“

Paní Svačinková, co vás vedlo k tomu, abyste si otevřela astrologickou apatyku?

Mnoho let jsem působila ve frýdecké nemocnici jako  SZP se specializací v intenzivní a resuscitační, pozdeji gynekologicko-porodnické péči. A z praxe jsem věděla, že jsou určité indicie, které poukazují na to, že  náš zdravotní stav je ovlivněn mnoha okolnostmi, které nelze  akademickým lékařstvím vysvětlit. Proto jsem se před alternativní vědami neuzavírala. Pak nastal den, kdy jsem pana Havelku musela osobně vyhledat, a to díky nemoci mého vlastního syna. Bylo to v roce 2003. Vyzkoušela jsem předtím se synem spoustu lékařů i léků, ale nic nepomáhalo. Byla jsem zoufalá a měla jsem o něj velkou obavu. Nikdo nedokázal přesně určit, co mu vlastně je. Pan Havelka mi po podrobnějším astrologickém zpracování mnoho věcí vysvětlil a doporučil pro syna léčbu  speciálním bylinným sirupem -  a stal se „zázrak“. Syn se uzdravil.  Po zkušenosti s panem Havelkou jsem si byla jistá, že bych i já lidem ráda nabízela více naděje, než jim dává klasická medicína. A tak slovo dalo slovo, a o rok později jsem za pomoci pana Havelky otevřela apatyku, kterou pan Havelka přes svou společnost Astrál  zásobuje zbožím  a  kterou jedenkrát měsíčně navštěvuje za účelem bezplatných konzultací pro širokou veřejnost. Do té doby za ním lidé z našeho kraje jezdili až do Olomouce.

Někteří čtenáři ještě nevědí, jak to u vás v apatyce ve Frýdlantu chodí. S čím a kdy za vámi, resp. za panem Havelkou mohou přijít.

Do poradny přicházejí klienti většinou již s akutními zdravotními problémy –ať již to jsou nemoci, které mají své příčiny v přetížených střevech, játrech …  přicházejí pacienti s ekzémy, lupenkou, žlučovými kameny… Velký zájem ze stran klientů je také o výpočty plodných dnů pro páry, které se často léta marně snažily o dítě a naopak neplodných dnů pro ty, kteří z různých důvodů vyhledávají přirozenou antikoncepci. O poradenství v oblasti neplodnosti je obecně velký zájem.

Budou-li klienti požadovat konzultaci ohledně svého zdravotního stavu či jiného problému, mohou nás navštívit v poradně v předem určených dnech.(Termíny, kdy je zde pan Havelka k dispozici, lze získat, mimo jiné, ze stránek Trubače – pozn. red.) Samozřejmě řada klientů  k nám chodí i bez konzultací, přímo za výrobky, které se jim již osvědčily, nebo které jim doporučil někdo jiný.

Pan Havelka se nezabývá jen astrologickými výpočty. Rozumí také bylinkám, jejich pěstování a zpracování. Není ale jeho konzultace v poradně přímo podmíněna zakoupením preparátů z jeho vlastní prodejní sítě v apatyce?

Pan Havelka sice může na základě konzultace s klientem doporučit ten nejvhodnější preparát pro daného člověka a daný problém z nabídky apatyky … Ale jeho rada či diagnóza podmíněna koupí takového preparátu určitě není. Volba léčení je rozhodně plně v rukou pacienta – může si diagnózu a doporučení získané od pana Havelky prokonzultovat se svým vlastním lékařem, může užívání chemofarmak s přírodním léčením kombinovat  – nejlépe ovšem se souhlasem lékaře. Je to čistě na každém z klientů. Ne vždy navíc klienti odcházejí o pana Havelky s předpisem na nějaký lék či preparát. Někdy postačí jen rada lidové modrosti, předávaná staletími ai těch má p.Havelka velikou zásobu..

V nabídce vaší apatyky jsou vedle domácích bylinek hojně zastoupeny i exotické bylinné přípravky -  ajurvédské, čínské, vietnamské – proč? Jsou pro nás, středoevropany,  exotické rostlinky účinnější než ty domácí?

Dlouholetá praxe  a spolupráce pana Havelky s mnoha odborníky ukázala,  že přípravky ajurvédské a čínské medicíny jsou pro nás většinou účinnější, silnější, než ty naše domácí. Pro dnešní organizmus, již tak zatížený vnějšími vlivy a zanesený různými antibiotiky,  jsou domácí bylinky již slabé.Dnešní pacient v uspěchaném světě chce polknout tabletku a hned pocítit úlevu. Tělo si uvyklo na tzv. aspirinový či dnes ibalginový efekt. „Teď hned mi něco dejte, ať je mi lépe.“   Exotické léky či preparáty  dokáží  být stejně rychlé a intenzivní jako „aspirin“.  Bylinek z tuzemských zdrojů se pak hlavně používá  v exotických preparátech jako tzv. nosičů léčebné informace  – řekněme „na ošálení“ našeho těla. Tělo přípravek lépe přijme, když je v něm obsažena domácí bylinka, tělu známá a povědomá.

Není třeba se exotických přípravků bát, pan Havelka pracuje s recepturami prověřenými věky i s nejnovějšími poznatky probádanými odborníky. Každoročně vyjíždí na pár týdnů do světa,  Ameriky i Asie, aby zjistil, co se v které oblasti objevuje za nový lék a který z nich je nejlepší na určitý problém. Často v doprovodu vyhlášených odborníků na tropické rostliny a přírodní léčení  – např. s profesorem Valíčkem, MUDr. Kozlovovou, donedávna i  s PhDr. Rejdákem.

Přesto může být pro někoho vhodnější použít produkt z domácích zdrojů  …

Samozřejmě, pokud je to vhodné, doporučujeme i naše produkty vyráběné z kvalitních bylinek, pěstovaných na mnohahektarových plantáží společnosti pana Havelky,  v oblasti Bohdalova na Vysočině. Zde jsou také rostliny odborně zpracovávány … Zvlášť dobře se zde daří například echinaceii, rakytníku … Dokonce i čas jejich sběru zde podléhá různým astrologickým výpočtům.
Říká se „není bylina, co by na něco nebyla“. Jako rostlinku z vašeho hlediska považujete Vy osobně za „zázračný lék“, bylinku budoucnosti?
Mou jednoznačně nejoblíbenější NAŠÍ rostlinkou je řepík – zaceluje, obnovuje buněčnou tkáň, rychle hojí – sama jsem ho teď často používala na problémy s dásněmi. Jinak jsem přesvědčena o tom , že mezi takovými „zázraky“ a zachránci lidstva  nebude chybět mumio,ženšen, nebo  různé druhy hub, které velice příznivě ovlivňují virová onemocnění .

Mumio –  tajemné slzy z hor

Mumio nemá nic společného s mumiemi. Z chemického hlediska je mumio přírodní směsí organických i anorganických látek. Skládá se z 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, 6 aminokyselin, steroidů, fosfolipidů, řady vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek.

Pro své regenerující a léčivé účinky jej lidé využívali již před 5000 lety.  Doporučoval jej k léčbě různých chorob již známý filosof Aristoteles a slavný středověký arabský lékař Avicena.

Dnes je známo celkém 256 druhů onemocnění, kterým lze mumiem úspěšně čelit.

Naleziště mumia se nacházejí vysoko v horách Asie. Tamější lidé  sbírají toto „černé zlato“ v jeskyních a skalních průrvách v podobě krápníků nebo malých stalaktitů, které svým tvarem připomínají slzy (proto  se mumiu říká také „Skalní slzy“). Očištěné od příměsí má mumio černou barvu, na povrchu je lesklé. Konzistencí se podobá asfaltu.

Protože sběr mumia bývá pro lidi dálného Východu  jediným zdrojem příjmů, umístění svých nalezišť v těžce dostupných terénech ve výškách nad 3000m tají. Informace o lokacích se  předávají z otce na syna.

Hovořila jste na začátku  o „indiciích mezi nebem a zemí“, které vám přinesla mnohaletá praxe ve zdravotnictví. Můžete být konkrétní?

Jako pan Havelka, i já mám odpozorováno praxí, že v jeden den přijdou do ordinace lidé s podobným či úplně stejným problémem; že jsou to zrozenci stejného znamení či elementu. V určitém období na jejich tělesné orgány působí určité astrologické vlivy podobně. Po dlouhé zimě do poradny zavítají nejčastěji zrozenci znamení Býka, Berana, Lva – prostě ti, kteří potřebují slunce a  nedostatkem přirozeného slunečního světla  se na nich projevují různé problémy – záněty horních cest dýchacích, bolesti nohou a žaludku, děti mají problém s alergiemi. Člověk je ale individualita,  a tak je k němu potřeba přistupovat. Má-li být léčba efektivní, je potřeba nabídnout ten nejvhodnější lék. Lékař většinou nabídne na jednu nemoc či problém ten samý lék pro deset různých lidí. Ale to, jaký lék tělo přijme lépe – a jaký méně -  se z řádného horoskopu dá také vyčíst. Zrovna tak i příčinu problému. Kdyby se například neplodné páry, které se dlouho marně snaží o početí dítěte, poradili nejdříve s dobrým-v našem případě na slovo vzatým odborníkem- astrologem, ušetřilo by jim to mnoho času, energie, vypětí, zklamání i peněz.

Proč myslíte, že se třeba právě při léčení neplodnosti  více nevyužívá možností  lékařské astrologie?

Ani ne tak nevyužívá jako nepreferuje.Žena jde  v drtivé většině případů nejprve za gynekologem a bohužel ten ji nedoporučí astrologa ani když  nenásleduje hned úspěch v léčbě.Řada doktorů se o astrologii nezajímá, vůbec ji nevěří. Ale při plánovaném rodičovství by spolupráce doktora a dobrého astrologa mohla být ideální. V apatyce působím 2až 3x týdně a současně pracuji ve specializované gynekologické ambulanci; mohu tedy porovnávat mnoho zkušeností – jak ze strany přístupu klasické medicíny, tak astromedicíny.

Je známo, že v České republice je v průměru přibližně 10% neplodných párů. Rozhodnou-li se pro u nás nejvíce propagovanou  metodu oplodnění in vitro, umělé oplodnění ve zkumavce, uvádí se pouze 25 % úspěšnost.  Ale to číslo by mohlo být mnohem vyšší, kdyby se astromedicína nepřehlížela. I když… není to tak beznadějné, několik lékařů se s panem Havelkou již spojilo. Pan Havelka si vede velice podrobnou kartotéku, kde má záznamy desítek tisíců klientů –vděčných rodičů , kteří se  řídili jeho radami a přes marné dřívější snahy počali zdravé dítě. Z jeho praxe vyplývá mnoho klasických astrologických pravidel. Například to, že v jednom roce každé ženy ve fertilním věku jsou dva termíny, které téměř na 100% zaručují bezbroblémové těhotenství a zdravý vývoj dítěte.  Tyto termíny lze jednoduše vypočítat. Obecně pak platí, že žena je nejvíce plodná v té fázi měsíce, ve které se narodila. Tehdy má vajíčko největší šanci se ujmout a následně vyvíjet. A tehdy je také nejvhodnější doba pro oplodnění in vitro.

Co konkrétně nabízí vaše apatyka například v souvislosti se zmíněným léčením neplodnosti?

Víte, někdy postačí změnit způsob stravy,  jindy se musí uvolnit psychický blok. Příčin neplodnosti jsou desítky. Jinak se ale velmi často u neplodnosti mužů využívá například biologicky aktivní prostředek DNA (DNKa S). Je to přípravek obsahující deoxyribonukleovou kyselinu získanou z mlíčí lososovitých ryb, s přídavkem vitamínu C a mající velice příznivý vliv na počet a pohyb spermií. Užívá se i v prevenci a léčbě onkologických onemocnění,po operacích a celkové vyčerpanosti.. Pro léčení ženské neplodnosti je má p.Havelka v zásobě hned několik přípravků z různých zemí“ušitých na míru“. Ale jak jsem již říkala, léčba je velmi individuální záležitost a konzultace s tak renomovaným astrologem, jakým p.Havelka beze sporu je, rozhodující.

Dokáže astrolog určit pohlaví ještě nenarozeného dítěte?

Ano na přání rodičů sestaví tzv.kalendář plodných dní  s vyznačením těch, které jsou signifikantní pro žádané pohlaví.Potřebuje k tomu znát pouze datum, místo event. hodinu narození partnerů.

Hovoříme zde o fenoménu “Havelka“, ale přitom největší břímě provozu apatyky nesete na svých bedrech vy. Jak zvládáte vést apatyku a současně ještě pracovat na plný úvazek na jiném pracovišti?

Pomáhájí mi synové.obzvláště mladší.který nyní nastoupil s výpomocí po starším synovi, má k alternativní medicíně velmi blízko.On se svými potížemi mě vlastně nepřímo přiměl vyhledat před lety pomoc p.Havelky. Otevírací doba apatyky je přizpůsobena našim možnostem. Díky tomu, že mám zajištěný finanční příjem ze stálého zaměstnání, nejsem na výdělcích apatyky přímo závislá – a nenutí mne to zvyšovat ceny.a ztrácet radost z poskytované pomoci..

I tak se často lidi podivují nad tím, jak jsou léky ve vaší apatyce drahé…

Je to relativní. Někdo si místo té sumy, kterou by mohl investovat zdravě do svého těla, zcela bez rozpaků pořídí v supermarketu takové potraviny, které jeho tělo toxikují, ruinují. A čím více takové potraviny požívá, tím více pak bude muset jednou platit za léčbu… Rozhodně  zde však naše produkty nikomu nevnucujeme. Naším cílem je, aby měli nemocní lidé možnost výběru z toho nejlepšího, co u nás existuje  – i za cenu vyšších finančních investic. A někdy opravdu postačí jen změnit životní rytmus, a občas vyzkoušet to, co doporučovaly již naše babičky…

Český Nostradamus dobýval černé zlato v Ostravě

  • Emil Václav Havelka se narodil v Kyjově v roce 1944.  Ke studiu na Janáčkově akademii múzických umění nebyl z důvodu „politicky nespolehlivého profilu“ přijat, a tak od svých 14 let žil v Ostravě, později v Havířově, kde pracoval na různých šachtách.  Už tehdy si vybíral ke své práci lidi podle vlastností a schopností, které se vázaly k jejich znamení zvěrokruhu, čímž prý úspěšně snížil úrazovost na pracovišti. Než se však z astrologického koníčka stal kůň, působil  také v uranových dolech na Příbramsku. Až poté začal hodně cestoval po světě – Indii, Indonésii atd. –  setkávat se s astrologií.  Lékařskou astrologii, vědu, která byla na lékařských fakultách již v 17. století zkušebním předmětem, pak začal studovat hlouběji a intenzivně.
  • Je členem Světové astrologické unie, absolventem studia farmacie na Lékařské  fakultě v Hradci Králové.
  • Vydal desítky knih s astrologickou tématikou, publikace o bylinách a přírodním léčení.
  • Předpověděl spoustu globálních událostí, které se naplnily. Praxe astrologa mu byla udělena v roce 1990, a to jako prvnímu astrologovi u nás.
  • Je majitelem První pražské astrologické apatyky u Anděla na  pražském Smíchově, kterou provozuje další významný astrolog – ing. Kulovaný.  Dnes je v České republice více než 20 takových astrologických apatyk, které pan Havelka zásobuje přes svou společnost Astrál – dováženými produkty i bylinnými domácími výrobky, pro které jsou bylinky pěstovány a odborně zpracovávány v prostředí jeho vlastní farmy v Bohdalově na Vysočině.
  • Pořádá léčebné a zdravotní tábory pro nemocné nebo ohrožené děti v rekreačním středisku Bohdalov.

Astromedicína

Zabývá se působením vesmírných prvků na lidský organismus, stanovuje  diagnózu a příčinu onemocnění v rámci astrologických souvislostí.  V léčebné astrologii je zahrnuta také astrologova práce s psychikou, doporučení ke zdravé výživě a zařazení pohybových aktivit do denního režimu nemocných. Podle pana Havelky lze choroby ze 6. domu horoskopu léčit úspěšně; v 8. domě je léčení složitější, ve 12. domě se astrolog může seznámit s nevyléčitelnými chorobami a úmrtím klienta (což se podle zásad astrologické etiky klientům neříká).  Letitá praxe pana Havelky ukazuje úspěšnost astrologického léčení v případě většiny běžných onemocněních.

Názvy nabídky astrologické apatyky působí někdy jako japonské haiku. Dračí květ síly, Stromový drak, Mumio… Ale mnoho produktů pochází i z domácích podmínek a bylinek. Například kapky ze světlíku lékařského pro posílení zraku nebo také olej, sirup, mast či  zubní pastu z rakytníku řešetlákového, pěstovaného na plantážích pana Havelky nedaleko Ždáru n. S.  Mimochodem, věděli jste, že rakytník řešetlákový léčí 23 druhů nemocí – od žaludečních potíží, nemoci kůže po choroby děložního čípku, alergie …atd? A že obsahuje nejvíce vitamínu C ze všech druhů domácího ovoce? Publikaci „Vitamínový poklad – Rakytník- jeho pěstování a využití“ autorů E.V. Havelky a P. Valíčka si lze zakoupit v naší astroapatyce.

Zdroj: Časopis TrubačRubrika: Emil V. Havelka