Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Patero o rakytníkovém oleji, jako další připomínka jeho blahodárných účinků.

Rakytníkový olej je nejvzácnější látkou získanou z tmavě oranžových plodů rostliny Rakytníku řešetlákového. Rakytníkový olej je přírodním koncentrátem celé řady vitaminů a biologicky aktivních látek. Obsahuje zejména karotenoidy, vitamin E a OMEGA 3, 6, 7 a 9 nenasycené kyseliny.

Oddalte nemoci srdce a cév

Základem prevence kardiovaskulárních nemocí je správná životospráva a zaměřená na snižování hladiny škodlivého cholesterolu a krevního tlaku. Důležitou roli hrají nenasycené mastné kyseliny, kvůli nimž se doporučuje zařadit do jídelníčku mořské ryby. Ovšem omega-3, 6, 9 jsou obsaženy i v rakytníkovém oleji. Proto jeho konzumace pomáhá snižovat riziko cévních mozkových příhod a infarktu. Pojistkou pro buňky ničené volnými radikály je ještě zastoupení omega-7 mastné kyseliny. V přírodě ji najdete zřídka, ale v rakytníkovém oleji se vyskytuje až ze 40%. Užívání rakytníkového oleje příznivě působí na pružnost cév.

Podpořte „bitevní sílu“ svého imunitního systému

Systém obrany v lidském těle není dokonalý a ne každý boj imunita vyhraje. Podpořte ji vitaminy získanými z rakytníkového oleje. Odolnost organismu a jeho vitalitu posílí i přísun nenasycených mastných kyselin. Užívání rakytníkového oleje urychlí rekonvalescenci po nemoci či po chirurgických zákrocích.

Zabraňte zánětům močových cest

Asi 10% žen každoročně onemocní infekcí močových cest. Když se tak jednou stane, je asi 80% pravděpodobnost, že se infekce do dvou let zopakuje. Rakytníkový olej obsahuje množství biologicky aktivních látek, které násobí šanci předejít urologickým potížím.

Předejděte žaludečním vředům

Jedním ze způsobů, jak dává žaludek najevo, že s ním nezacházíme dobře, je porucha trávení neboli gastritida. Ta může vést až ke vzniku žaludečních vředů. Při prevenci i léčbě vředových onemocnění trávicího traktu může rakytníkový olej významně pomoci. Mastné kyseliny omega-7 dokážou ovlivnit snížení kyselosti žaludečních šťáv a působí hojivě na sliznici žaludku.

Chraňte svoji kůži

V rakytníkovém oleji obsažený vitamin E prodlužuje buňkám život a je nezbytný pro obnovu tkání. Díky němu si pokožka zachovává svoji elastičnost. Proto patří mezi tzv. „vitaminy mládí“. Pro dobrý stav kůže jsou důležité také vitaminy B, vitamin A, a beta karoten, které jsou potřebné k regeneraci tkání. Nenasycené mastné kyseliny zásobují kožní buňky výživou a podílejí se na výstavbě a regeneraci buněčných stěn. Olej lze také aplikovat na zdrsněnou pokožku včetně popraskaných ústních koutků a na další drobná poranění kůže.Rubrika: Aktuality

Nezařazené