Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Mumio

Mumio Astrál
Čistý přírodní produkt z lékárny Matky přírody
(tablety, kapsle)

Elixír života? Od pradávna se jej snažili učenci najít. Dosud se to nikomu nepodařilo. Možná je to marná snaha člověka. Příroda je zatím v tomto směru dokonalejší, což dosvědčuje i případ látky MUMIO.

Je to přírodní látka, získávaná v horských oblastech Střední Asie. Jako léčebný prostředek se používá více než 2000 let a to lékaři i přírodními léčiteli Blízkého i Středního východu, známá je v Tibetu, Indii i Číně. Má nespočet názvů, řecky MUMIO se přeloží jako „látka uchovávající tělo“.

Tento skalní vosk či balzám vyvěrá v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných velehorských terénech, v podobě krápníků či náletů, podobajících se slzám. Jeho složení nelze napodobit , mumio nelze vyrobit synteticky. Po sběru se surové mumio složitě čistí. Mineralizované čisté mumio je temně hnědá, pružná hmota s typickou aromatickou vůní a silně hořkou chutí.

Mumio je směs přírodních organických i anorganických látek, obsahuje spoustu životně důležitých prvků, které lidem v dnešních civilizovaných zemích chybějí – sodík, draslík, vápník, hořčík, železo, fosfor. Můžeme zde najít 28 chemických prvků, 10 různých oxidů kovů, kolem 30 makro i mikrokomponentů, 6 aminokyselin, řadu vitamínů, včelí jed, éterické oleje a další biologicky aktivní látky. Vzhledem k složitému uspořádání, záplavě chemických prvků a jejich sloučenin v jediné přírodní látce je léčivý účinek mumia široký.

Díky svému přirozenému složení mumio zlepšuje celkovou vitalitu těla a jednotlivých tělesných ústrojí. Podporuje regeneraci tkání, aktivizuje porušené funkce metabolických drah a zvyšuje obranyschopnost organismu. Urychluje obnovu buněk v poraněných orgánech a stimuluje děje spojené s jejich výživou.

Doporučení k užití:

Zlomeniny, otevřené rány, hnisavé rány, praskliny, pooperační stavy;

Popáleniny a spáleniny, chemické poškození, poleptání chemickými přípravky;

Žaludeční vředy, vředy na dvanácterníku, žaludeční nevolnost, zvracení průjmy, zácpy;

Psychické problémy, různé deprese, nespavost, nechutenství, nervové problémy, impotence;

Problémy pohybového ústrojí, bolesti kloubů, usazování solí v kloubech;

Bronchiální astma, různé bronchitidy a záněty dýchacích cest, angíny;

Zvyšuje odolnost proti vysokým teplotám, nedostatku kyslíku a fyzické námaze;

Paradentózy, likviduje místní zánětlivé reakce, zlepšuje stav dásní a sliznice dutiny ústní;

Snížená funkčnost pohlavních orgánů, nezralost spermií, onemocnění ženských pohlavních orgánů (tj. zánětlivá i zhoubná onemocnění dělohy, děložního hrdla), záněty mléčných žláz;

Choroby jater, ledvin, močového měchýře, hemeroidy, vředové onemocnění konečníku, zánět tlustého střeva;

Posiluje paměťovou schopnost centrálního nervového systému, zpomaluje nástup sklerózy;

Působí jako prevence infarktu myokardu, srdeční astma, zvýšený krevní tlak;

Bolesti hlavy, migréna, závratě, epilepsie, zánět lícního nervu;

Diabetes, leukémie, otoky, opuchliny, revmatismus;

Glaukom (zelený zákal oka) ekzém, vředová kožní onemocnění, koktavost;

Způsob užití a dávkování:

Střední denní dávka pro vnitřní užití pro dospělé: jedna tableta (kapsle), která bývá zpravidla o hmotnosti 0,2 g, a to 1-2 krát za den. Všeobecně se doporučuje jej vnímat časně ráno okamžitě po procitnutí, případně na noc, cca 3 hodiny po večeři. Po podání je vhodné se nacházet asi 30 minut v relativní klidové poloze.Dlouhodobé podávání malých dělených dávek mumia s optimálně krátkými přestávkami je efektivnější než jednorázové a vysoké dávky s dlouhými mezipausami. Tablety (kapsle) je možno rozpustit i v převařené vodě, nevylučuje se ani přímé požití tablety. Při každé perorální aplikaci je zapotřebí jej zapít dostatečným množstvím tekutiny. Jako nejvhodnější se kysaný mléčný nápoj, ovocné šťávy, stolní minerální vody. Případně tabletu rozmíchat v bílém jogurtu.

Mumio lze aplikovat nejrůznějšími formami. Mezi nejobvyklejší náleží perorální a na pokožku. Nejsou však i výjimkou aplikace do konečníku, vagíny a další. Pro tampony s vnitřním využitím mumia jsou doporučovány lokální procedury při následujících onemocněních.

Otevřené hnisavé – zánětlivé, infikované rány, popáleniny – tampon či obvaz namočit do 4% vodního roztoku mumia (4 g mumia na 100 g převařené vody)

Krvácející hemeroidy, eroze, krvácení děložního hrdla – vatové tampony s 4% vodním roztokem vložit na noc, opakovat 10 – 15 procedur.

Bolesti zad, (ústřel – išias) opatrně a po dlouhou dobu vtírat mast s přídavkem mumia do postižené oblasti páteře. Provádět 8 – 10 procedur.

Paradentóza – tampón vaty namočit ve 4% roztoku mumia a držet co nejdelší dobu na dásních.

Zánět středního ucha – zakapat 5ml 4% roztoku mumia s kysličníkem.

Vyrážky, akné, zánětlivé kožní vředy a vřídky – opakovaně nanášet 4% vodní roztok mumia po ránu s pozdějším nanášením výživného krému.

Bronchitida, astma – provádět inhalaci 4% vodním roztokem mumia několikrát denně.

Bolesti hlavy, migrény,závratě, epilepsie, paralýza lícního nervu – 0,2 g mumia rozpustit ve 200 ml vlažného mléka, přidat 10 g medu. Užívat ráno před snídaní a večer před spaním po dobu 25 dnů, cyklus opakovat po deseti dnech přestávky.

Neplodnost – 0,2 g mumia současně s mrkvovou šťávou nebo rakytníkovou, 1 – 2 krát denně ráno před snídaní a večer před spaním, v poměru 1 : 20. Doba aplikace 25 – 28 dní. Dobré výsledky lze dosáhnout smíšením mumia s vaječným žloutkem. Žádoucí efekt se může dostavit již za 6 – 7 dnů.

Kosmetická maska – 1% vodní roztok perfektně vyčistí pokožku, přičemž má ještě výživný účinek.

Omlazující koupel – 5 g mumia rozpustit v 50 l příjemně teplé vody, do které se ponoříme na dobu cca 20 minut. Koupel je vhodné opakovat alespoň jedenkrát týdně.

MUMIO po staletí pomáhalo člověku léčit řadu nemocí a prokázalo mu dobrou službu. Lze konstatovat, že je opravdu užitečným darem přírody, který i dnes lze využít v životě člověka.Rubrika: Výrobky