Astrologická apatyka a poradna Emila V. Havelky

Frýdlant nad Ostravicí

Nuklear (Nukleatin)

Je získáván z mlíčí lososovitých ryb
Jako dodatečný zdroj nukleotidů, aminokyselin a kyseliny askorbové.

Nukleotidy – stimulují funkci kostní dřeně, normalizují látkovou výměnu v organismu, snižují toxicitu antibiotik, hormonů, srdečních glykosidů.

Aminokyseliny – každý živý organismus sestává z bílkovin, každá bílkovina v organismu je jedinečná, bílkoviny v organismu vznikají syntézou z aminokyselin, a z toho plyne, že právě aminokyseliny, a nikoliv bílkoviny, jsou nejhodnotnějším prvkem výživy.

Nukleatin obsahuje komplex přírodních aminokyselin:
Arginin 14%, Lyzin 10%, Lucin 5%, Alanin 5%, kyselina glutaninová 5%, Taurin 5%

Arginin – reguluje obsah kysličníku dusnatého (NO2), což je velmi silný prostředek rozšiřující cévy a napomáhající koronární mikrocirkulaci, reguluje hladinu glukózy v krvi, má imunomodulační lipotropní (normalizuje metabolismus tuků), a má pozitivní účinek při sexuálních poruchách

Lyzin – má protivirový účinek, zabraňuje rozvoji osteoporózy, šedého zákalu a udržuje svalovou tkáň

Lucin, valin, izoleucin – aminokyseliny, které chrání tkáně a svaly před nadměrným rozpadem (nadměrné zátěže, stres, nemoci).

Alanin – reguluje hladinu glukózy v krvi.

Glutaminová kyselina – jedna ze základních komponent syntézy bílkovin.

Taurin – velmi silný antioxidant, má diuretický účinek, zlepšuje zrak

Vitamin C – antioxidant, upevňuje pojivovou tkáň, stěny cév krevního oběhu.

Závěrem lze říci, že NUKLEATIN je vhodný k podpoře organismu při vysokých emocionálních, duševních a fyzických zátěžích, při korekci výživy při onemocněních srdeční a cévní soustavy (ischemická choroba srdeční, ateroskleróza, nedostatečnost krevního oběhu, arteriální hypertenze, arytmie, infarkt myokardu). Obzvlášť aktivní je při virových infekcích jako chřipce, akutní virové infekci dýchacích cest, virové hepatitidě, pásovém oparu (herpes). Urychluje proces regenerace při chirurgických zákrocích. Napomáhá při křeči akomodace, zhoršení zraku, imunodeficitních stavech, jako prevence neklidu, vzrušení, hyperaktivity, záškubů a křečí. Vhodný je i pro osoby, které mají bezbílkovinové diety.Rubrika: Výrobky